Sprawdzają TVP Poznań: kontrowersje budzą msze św.

  Sprawdzają TVP Poznań: kontrowersje budzą msze św.

  Tomasz Cylka, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Potwierdziły się informacje "Polski Głos Wielkopolski" sprzed miesiąca. Wewnętrzny audyt przeprowadzony przez obecne szefostwo TVP S.A. wykrył nieprawidłowości w poznańskim ośrodku telewizji. W ubiegłym tygodniu obecny prezes TVP Piotr Farfał skierował doniesienie do Prokuratury Poznań-Nowe Miasto.
  - Nie będzie żadnych komentarzy stwierdził krótko Daniel Jabłoński, p.o. rzecznika TVP S.A., ale naszym ustaleniom ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył.

  Według naszych informacji wątpliwości budzą usługi oświetleniowe, jakie świadczono podczas transmisji mszy świętych z terenu archidiecezji poznańskiej. Za kadencji Jolanty Hajdasz, poprzedniej dyrektor regionalnego oddziału, nabożeństwa transmitowane były między innymi w każdy pierwszy piątek miesiąca. Chodzi o kwotę co najmniej 20 tysięcy złotych.

  Według nieoficjalnych informacji za nieprawidłowości odpowiada kierownik produkcji, który w firmie odpowiada za budżety poszczególnych programów. To on właśnie wycenia poszczególne usługi. Według dokumentów sprzęt oświetleniowy do każdej mszy był wypożyczany z firmy zewnętrznej, ale w rzeczywistości ekipa techniczna korzystała ze sprzętu będącego własnością telewizji. W rzeczywistości więc do transakcji nigdy nie dochodziło.

  - Dostaliśmy zawiadomienie. Trwają czynności sprawdzające potwierdza Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

  Takie stan prawny nie oznacza jeszcze, że rozpoczęło się oficjalne śledztwo. Czy postępowanie zostanie oficjalnie wszczęte? To rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i proszę

  Jermar2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Palikoty u władzy więc msze mają być odprawiane w ciemnościach. Wierni - zostaniecie przy świecach, na żarówki trzeba sobie zasłużyć wierną służbą dla Chemicznego Donalda.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo