Poznań: Projekt budowy fontanny na Placu Wolności gotowy za...

  Poznań: Projekt budowy fontanny na Placu Wolności gotowy za miesiąc

  PIT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zgodnie z przyjętym harmonogramem Fontanna Wolności powinna być gotowa w kwietniu przyszłego roku. Projekt budowlany będzie gotowy do końca lipca.
  Fontanna stanąć ma na placu Wolności. Autorami koncepcji są Agnieszka Stochaj i Rafał Nowak - autorzy jednej ze nagrodzonych prac w konkursie zorganizowanym przez "Głos Wielkopolski" we współpracy z poznańskim magistratem. Zgodnie z przyjętym harmonogramem projekt budowlany miał być gotowy do końca czerwca.

  - Przesunąłem go o miesiąc - mówi Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, instytucji, która jest odpowiedzialna w imieniu miasta za realizację tego przedsięwzięcia. - Powodem decyzji są względy obiektywne, nieleżące po stronie projektantów. Nie powinno to wpłynąć na termin realizacji.

  Nasi laureaci zajmują się tworzeniem i gromadzeniem dokumentacji. - Pod koniec kwietnia wydane zostały warunki zabudowy dla fontanny - mówi Agnieszka Stochaj. - Zgodnie z umową, jaką mamy zawartą z ZDM, przygotowujemy także dokumentację do wniosku o pozwolenie na budowę. Będzie ona gotowa wraz z projektem budowlanym pod koniec lipca.

  ZDM zajmie się później wyłonieniem wykonawcy. Prace budowlane powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku. Na okres zimy zostaną one przerwane. Ich zakończenie planuje się na kwiecień, by 3 maja uroczyście uruchomić fontannę.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo