Wybrali naukę w liceum

  Wybrali naukę w liceum

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj absolwenci gimnazjów poznali wyniki rekrutacji. 600 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Przed nimi nabór uzupełniający.
  - Młodzież, która wypadła z systemu, może skorzystać z drugiej szansy - mówi Piotr Mróz, zastępca dyrektora wydziału oświaty. - Czekają na nich wolne miejsca w liceach, technikach i szkołach zawodowych.

  To, że uczeń nie został przypisany do żadnej szkoły, może wynikać z tego, że wytypował ich za mało lub, że zabrakło mu punktów do wymarzonej klasy.

  Mimo to nie powinni się tym martwić. Czeka na nich 1156 wolnych miejsc. Najwięcej jest ich w technikach i szkołach zawodowych. Najmniej w liceach - ale 272 wolne jeszcze są.
  Do jutra, uczniowie, którzy zostali przyjęci, muszą do godziny 15 dostarczyć dokumenty. Jeśli to zrobią, staną się już pełnoprawnymi uczniami wybranej szkoły.

  Ci, którym się nie udało, mogą w tym czasie składać dokumenty do tych placówek, w których są wolne miejsca. Do 3 lipca, godziny 12, uczeń musi dostarczyć oryginały dokumentów do wybranej szkoły, by wziąć udział w naborze uzupełniającym. Jego wyniki poznamy 6 lipca o godzinie 15.
  Lista wolnych miejsc zmienia się z godziny na godzinę, ta, którą prezentujemy na naszych łamach, jest spisem z wczoraj, godziny 12 - czyli momentu, w którym ogłoszono listy kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo