Policja: Program ,,Dziecko pod parasolem prawa'' nagrodzony

  Policja: Program ,,Dziecko pod parasolem prawa'' nagrodzony

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Program "Dziecko pod parasolem prawa", prowadzony przez poznańską policję i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, uzyskał wyróżnienie specjalne w ogólnopolskim konkursie "Samorządowy lider zarządzania 2009 - usługi społeczne".
  - To duży sukces - ocenia Tomasz Trawiński, zastępca komendanta poznańskiej policji, który uczestniczył w gali rozdania nagród w Senacie.

  Program jest prowadzony od roku. Utworzono "przyjazne patrole" złożone z policjanta i pracownika socjalnego, które pracują w weekendy w godzinach wieczornych i nocnych (wtedy najczęściej policja jest wzywana do awantur rodzinnych). Są one wykorzystywane, gdy funkcjonariusze podejmują interwencję w domu, w którym są dzieci. "Przyjazny patrol" sprawdza sytuację rodziny, szuka wśród jej członków kogoś, kto zaopiekowałby się maluchem w czasie gdy rodzice trzeźwieją bądź są przesłuchiwani. Dzięki temu dzieci nie trafiają do pogotowia opiekuńczego czy domu dziecka. Przez rok udało się pomóc ponad setce dzieci.

  Do konkursu zgłoszono 112 projektów, w tym 75 przez miasta, 23 przez powiaty i 14 przez gminy wiejskie. Autorki z Poznania pojadą w nagrodę do Norwegii i zapoznają się z prowadzonymi tam działaniam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo