Wielkopolska: Policjanci drogówki będą pracować w nowych...

  Wielkopolska: Policjanci drogówki będą pracować w nowych mundurach

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od połowy lipca policjanci drogówki z całej Wielkopolski będą pracować w nowych mundurach. 430 kompletów umundurowania służbowego letniego podzielono już między jednostki i popaczkowano.
  Lada moment zostaną one przekazane komendom powiatowym. Poznańscy funkcjonariusze nowe mundury zaczną odbierać z magazynu w najbliższy piątek.

  - Mundury nowego typu są przeznaczone dla policjantów pełniących służbę na drodze - wyjaśnia Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Następni w kolejności są dzielnicowi i policjanci patrolówki.

  W tym roku, o ile będą pieniądze - jak zaznacza Komenda Główna Policji - planuje się jeszcze zakup kurtek i spodni zimowych. W sumie w nowe uniformy ma być wyposażonych 30 tysięcy policjantów.

  Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji do czasu wyposażenia wszystkich funkcjonariuszy będą obowiązywały równocześnie nowe i stare wzory mundurów. Okres przejściowy ma się zakończyć z końcem 2012 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  drogówka

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  To w Poznaniu jest drogówka ? Coś takiego. To chyba od dzisiaj bo w ogóle ich nie widać. Pewnie czyszczą te 10 BMW które dostali na stan.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo