Wójt Wągrowca jak święty Franciszek

  Wójt Wągrowca jak święty Franciszek

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  O prawie 1000 złotych brutto radni gminy Wągrowiec obniżyli wynagrodzenie wójta Przemysława Majchrzaka. Uchwałę taką podjęli... na jego wniosek.
  - Rezygnuję z wyższego wynagrodzenia nie ze względu na ewentualny poklask polityczny, ale na wzór świętego Franciszka z Asyżu - z miłosierdzia, ze względu na kryzys i rosnące bezrobocie - powiedział wójt gminy Przemysław Majchrzak w czasie niedawnej sesji rady.

  Dziewięć miesięcy temu, po dwóch latach od ostatniej uchwały w sprawie wynagrodzenia wójta Majchrzaka, radni podnieśli jego miesięczne uposażenie.
  W dodatku z wyrównaniem od 1 stycznia 2008 r. Teraz wójt na ręce przewodniczącego rady gminy Michała Nogalskiego złożył pismo w sprawie... obniżenia swego wynagrodzenia. Do tej pory P. Majchrzak otrzymywał 9837 zł brutto. Podczas niedawnej sesji radni głosowali zgodnie z wnioskiem wójta.

  - Niezręcznie się czułem, przedstawiając projekt uchwały o obniżeniu wynagrodzenia wójta Majchrzaka, zwłaszcza że niedawno ja właśnie wnioskowałem o podwyższenie jego uposażenia - tłumaczy przewodniczący rady Michał Nogalski. - Tym bardziej że wójt jest dobrym gospodarzem. Ale jego argument, że w ten sposób będzie można zatrudnić dodatkowe osoby, mnie przekonał.

  I tak od 1 lipca wójt będzie dostawać miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5100 zł brutto. W sumie wraz z dodatkami dostanie 8899 zł brutto, czyli o 938 zł mniej niż do tej pory.

  - Mam nadzieję, że te pieniądze pozwolą na dodatkowe zatrudnienie w ramach robót publicznych przynajmniej dwóch osób - powiedział wójt Przemysław Majchrzak.
  W gminie Wągrowiec bez pracy pozostaje aż kilkaset mieszkańców.

  Co o postawie wójta sądzi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu?
  - Każdy ma prawo zrobić ze swym wynagrodzeniem to, co tylko uważa za stosowne - stwierdziła Beata Korpowska, dyrektor PUP w Wągrowcu. - Wynagrodzenie natomiast osób zatrudnionych w ramach robót publicznych i tak w większości pokrywane jest ze środków PUP. Urząd Gminy ponosi tylko niewielkie koszty - dodaje dyrektor Beata Korpowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRowy Wójt

  krzysiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Wójcie Majchrzaku Brawo. Nie wiem czy czytałeś kiedykolwiek cokolwiek o public relations. Dzieki twojej decyzji zaskarbiasz sobie jednak sympatię i rozgłos - bezcenne atuty w kontekście...rozwiń całość

  Wójcie Majchrzaku Brawo. Nie wiem czy czytałeś kiedykolwiek cokolwiek o public relations. Dzieki twojej decyzji zaskarbiasz sobie jednak sympatię i rozgłos - bezcenne atuty w kontekście długoletniej kariery politycznej (pewnie o takiej marzysz). Jednak trochę przesadziłeś z tym św. Franciszkiem. Argument o kryzysie w zupełności by wystarczył. Lecz dla mnie jesteś od dzisiaj PR Wójtem.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo