Zafunduj sobie tanie wakacje na kredyt

  Zafunduj sobie tanie wakacje na kredyt

  Łukasz Pałka

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pierwszy raz od lat banki nie przygotowały specjalnej oferty kredytów wakacyjnych udzielanych na dowód bez poręczycieli i z obniżonym oprocentowaniem.
  Nie znaczy to jednak, że nadal wyjazdu nie możemy sfinansować pieniędzmi banku, tyle że nie jest to już tak łatwe jak np. przed rokiem. Najtańsze kredyty gotówkowe oferują Volkswagen Bank Direct, ING BSK oraz Polbank - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę doradczą Finamo i dziennik "Polska".

  W tym roku, w przeciwieństwie do poprzednich lat, banki nie przygotowały specjalnej oferty pożyczek wakacyjnych.
  Powodem jest kryzys i dość niepewna sytuacja gospodarcza w Polsce. W tym roku mniej Polaków wyjedzie na zagraniczne wakacje, decydując się głównie na wypoczynek w kraju, np. u rodzin na wsiach. A na to nie trzeba się zapożyczać.

  Dla osób, które jednak myślą o wyjeździe za pożyczone pieniądze, porównaliśmy ofertę pożyczek na 3 i 5 tys. zł, które klienci będą spłacać przez 12 miesięcy, czyli do kolejnych wakacji. Kredyty na rok są również niższej oprocentowane niż pożyczki na dłuższe okresy. W obu przypadkach, zarówno 3 tys. zł, jak i 5 tys. zł, najkorzystniejszą ofertę zaproponowały nam banki VW Bank Direct, ING BSK i Polbank.

  W przypadku wszystkich trzech banków miesięczna rata dla kwoty 3 tys. zł nie przekroczy 275 zł. W Polbanku klienci mogą liczyć na dość niskie oprocentowanie nominalne na poziomie 11 proc. i do tego brak prowizji. Nie pobierze jej również Alior Bank, ale w nim oprocentowanie nominalne pożyczki nie jest już tak atrakcyjne, co sprawia, że również raty kredytu będą nieco wyższe niż w innych bankach.

  - Wybierając ofertę szybkiej pożyczki zawsze trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na proponowany przez bank poziom prowizji - zaznacza Paweł Majtkowski, analityk Finamo. - Poza nielicznymi wyjątkami z reguły najgorszą ofertę mają banki proponujące najwyższą prowizję, nawet na maksymalnym dopuszczalnym przez ustawę antylichwiarską poziomie 5 proc. - tłumaczy. Tak wysokie prowizje proponuje klientom m.in. BGŻ, BZ WBK czy DB PBC.

  Obok samej ceny szybkiej pożyczki równie ważne dla klienta jest to, czy w okresie zaostrzonej polityki kredytowej banków będzie miał zdolność na wnioskowaną kwotę. Warto zaznaczyć, że banki bardzo różnie liczą zdolność kredytową. - A to oznacza, że w przypadku odmowy pożyczki w jednym banku, powinniśmy spróbować w kolejnych - podkreśla Paweł Majtkowski.

  - Oczywiście pod warunkiem, że klient nie miał żadnych opóźnień w spłacie poprzednich zobowiązań - zaznacza.

  Na lepszą ofertę i niższe prowizje mogą z reguły liczyć stali klienci banków, którzy w danej instytucji korzystali już z innych produktów finansowych bądź na ich rachunek w danym banku regularnie odprowadzana jest ich pensja. Lepiej niż obcych traktują swoich klientów m.in. Getin Bank czy MultiBank, w których stali klienci mogą liczyć na oprocentowanie pożyczki nawet o kilka punktów procentowych niższe.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo