Wielkopolska: Zbieramy puszki dla wcześniaków z Kamerunu

  Wielkopolska: Zbieramy puszki dla wcześniaków z Kamerunu

  DAN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolskie wcześniaki, nawet te ważące 1000 gramów, trafiają natychmiast do inkubatora. Tymczasem porodówki w Kamerunie nie mają inkubatorów ani respiratorów.
  Nie ma tam żadnego sprzętu, który mógłby uratować takie maleństwo. - Te dzieci skazane są na śmierć - alarmuje dr Agnieszka Łuczak, pracująca jako wolontariuszka na porodówce w Garoua-Boulai w Kamerunie.

  Lekarka nie dysponuje sprzętem, aby ocalić chociażby jedno dziecko. Wołanie o pomoc dla kameruńskich wcześniaków wzięła sobie do serca poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". I od razu przystępuje do organizowania zbiórki pieniędzy na inkubator, respirator oraz inną aparaturę niezbędną, aby pomóc maluszkowi w pierwszych, trudnych godzinach życia.

  Wcześniak przychodzi na świat, gdy jego płuca oraz inne narządy nie są jeszcze przygotowane do samodzielnego funkcjonowania.

  Wolontariusze "Redemptoris Missio" zdecydowali się odpowiedzieć na apel z Kamerunu, ale potrzebna im będzie nasza pomoc. Chcą zbierać puszki aluminiowe, które sprzedadzą firmie recyklingowej, a ta wpłaci pieniądze na konto fundacji. Za te fundusze będzie można kupić podstawowe wyposażenie dla kameruńskiej porodówki w Garoua-Boulai, gdzie pracuje polska lekarka.

  Zachęcamy do zbierania puszek każdego, kto jest wrażliwy na los dzieci pozbawionych ratunku. Opakowania przyjmowane są w fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu. Wolontariusze będą je segregować i pakować, aby na zakończenie akcji (w październiku tego roku) odwieźć do punktu skupującego aluminium. O postępie w zbieraniu będzie można poczytać na stronie internetowej: www.medicus.amp.edu.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo