Didżej Kalwi po raz drugi oddał swój szpik kostny

  Didżej Kalwi po raz drugi oddał swój szpik kostny

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od godziny siódmej leżał w bezruchu przez cztery godziny, czekając, aż dziesięć litrów krwi przetoczy się przez jego żyły, a szpik kostny zostanie pobrany.
  A potem wstał, ubrał się i... pojechał na obiad z przyjaciółmi. We wtorek poznański didżej Kalwi z duetu Kalwi i Remi po raz drugi w życiu oddał swój szpik kostny - tym razem dla 27-latka, cierpiącego na groźną odmianę białaczki.

  - Jak się czuję? Jak widać świetnie - żartował Kalwi, spacerując korytarzami Kliniki Hematologii Szpitala Przemienienia Pańskiego przy ul. Szamarzewskiego 62 w Poznaniu, ledwie parę minut po odłączeniu go od aparatury. Muzyk przyznaje, że cały zabieg nie był o wiele bardziej bolesny od zwykłego pobrania krwi.

  - Po prostu czuje się ukłucie, a potem należy leżeć przez kilka godzin. Nie czułem się przy tym ani słabo, ani niedobrze. Wiem, że wielu osobom pobranie szpiku kostnego kojarzy się ze skomplikowanymi operacjami kości, długą rehabilitacją i bólem, ale zapewniam - to wszystko mity - dodaje Kalwi.

  Patrząc na jego plany na najbliższe dni, nie sposób mu nie wierzyć - dziś didżej udaje się na wywiad do Warszawy, z kolei w najbliższy weekend gra na imprezach w Owińskach i... Londynie.
  Po naszym sobotnim artykule na internetowych forach pojawiły się głosy, że Kalwi oddaje szpik dla... rozgłosu. - To bzdury. Podałem tę informację do wiadomości publicznej wyłącznie po to, żeby zachęcić młodych ludzi do członkostwa w banku potencjalnych dawców szpiku. W dalszym ciągu jest wiele osób, dla których to my, dawcy, jesteśmy jedynym lekarstwem - mówi muzyk.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo