Wczoraj na ulice Poznania wyjechał "Patrol Głosu"

  Wczoraj na ulice Poznania wyjechał "Patrol Głosu"

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Punktualnie o godz. 12, w samo południe pod starym krzyżem na ulicy Chwaliszewo stanął wczoraj reporterski "Patrol Głosu".
  Nasza dziennikarka Elżbieta Podolska przez godzinę czekała na mieszkańców tej jednej z najstarszych dzielnic Poznania.

  "Patrol Głosu" będzie wyjeżdżał wszędzie tam, gdzie potrzebujecie państwo pomocy. Obojętnie czy chodzi o naprawę dziurawego chodnika, montaż latarni dla bezpiecznego powrotu do domu czy budowę boiska z prawdziwego zdarzenia dla miejscowej młodzieży. Chcemy być także tam, gdzie tętni miejskie życie i gdzie dochodzi do gorących sporów. Zawsze rzetelnie przedstawimy rację obu stron i możliwości rozwiązania patowej sytuacji.

  Wczoraj pojawiliśmy się na Chwaliszewie i to wcale nie jest przypadek. Położone tuż obok Starego Rynku zostało zupełnie zapomniane i popada w ruinę. Mieszkańcy od dawna walczą o zamontowanie stylowych latarni, wymianę nawierzchni jezdni i przywrócenie dzielnicy Chwaliszewo właściwej rangi.

  A przecież już w 1444 roku Chwaliszewo było miasteczkiem liczącym około 100 mieszkańców, z własną radą, burmistrzem i ratuszem, wybudowanym przy głównej ulicy. Jako odrębne miasto przetrwało do 1800 roku, kiedy włączono je do Poznania.

  Mieszkańcy mają dziś szansę przedstawić nam swoje problemy i pomysły na ożywienie tego urokliwego zakątka Poznania. A przypomnijmy, że w minionych latach odżył pomysł skierowania Warty starym korytem (dziś znajduje się w nim parking buforowy strefy płatnego postoju). Nawet jeśli nie jest to możliwe, to konieczne jest nowe spojrzenie na Chwaliszewo i wykorzystanie potencjału tej dzielnicy. Jak to zrobić, dyskutowaliśmy dziś pod starym krzyżem.

  Pod numerem telefonu 061 860 60 82 czekamy na zgłoszenia kolejnych lokalizacji, w których mógłby stanąć nasz reporterski "Patrol Głosu" .

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo