Wąsowo: Darem serca uszczęśliwili ośmiolatka

  Wąsowo: Darem serca uszczęśliwili ośmiolatka

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ten dar - nowoczesny pionizator uszczęśliwił ośmioletniego Samuela i jego rodziców z Nowego Tomyśla. Mówił o tym Piotr Garski, ojciec chłopca na spotkaniu w pałacu w Wąsowie, gdzie przekazywano sprzęt choremu dziecku.
  W tak wspaniały sposób zakończyła się akcja charytatywna zorganizowana przez Fundację "Zdążyć z pomocą" oraz serwis aukcyjny fruli.pl. To, co było marzeniem rodziny, zostało zrealizowane dzięki pierwszej tego typu aukcji w Polsce, podczas której sami użytkownicy serwisu zgłaszali swoje datki na zakup sprzętu. Licytacja trwająca od 1 czerwca zakończyła się teraz pełnym sukcesem. Każdy jej uczestnik, który wniósł swój wkład, otrzymał pamiątkowy certyfikat dobroczynności.


  A buzia Samuela, w której śmiały się oczy i każdy mięsień, była dla darczyńców i organizatorów największym podziękowaniem. Chłopiec od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę. Sprzęt, który posiada ważne funkcje i regulacje, pozwala na takie ćwiczenia, które do tej pory były niemożliwe. Wraz z postępem rehabilitacji można będzie dostosowywać np. funkcję statyczną (bierna pionizacja). Takie udogodnienia są nieocenioną pomocą przede wszystkim dla dziecka, które nie będzie się już tak męczyło w ciągu dnia. Będzie też wsparciem dla rehabilitanta, więc poprawią się również efekty żmudnych ćwiczeń.

  - Dzięki osobom, które wpłaciły na sprzęt rehabilitacyjny dla chłopca, Samuel w dniu swoich urodzin mógł patrzeć na świat stojąc - powiedziała Agnieszka Gierus z fruli.pl.
  Duże zainteresowanie akcją rodzi nadzieję, że w przyszłości organizator będzie powtarzać podobne zbiórki pieniędzy poprzez licytację.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo