Policja: Albo pieniądze, albo będzie protest

  Policja: Albo pieniądze, albo będzie protest

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policjanci są wzburzeni. Komenda nie wypłaca im pieniędzy za dojazd do pracy, brak mieszkania, na posiłki profilaktyczne.
  Niektórzy niedawno otrzymali pieniądze za luty. To efekt kryzysu i wytycznych, jakie dotarły "z góry".
  Andrzej Trela, zastępca komendanta głównego policji zapowiedział, że pieniądze będą na wynagrodzenia dla pracowników, utrzymanie niezbędnych nieruchomości i podstawowych systemów informatycznych.

  - Co najgorsze, komendant zapowiedział przesunięcia wypłat tak zwanych świadczeń niewymagalnych. Czarny scenariusz przewiduje, że ich wypłata może nastąpić nawet w przyszłym roku! To niedopuszczalne - denerwuje się Andrzej Szary, przewodniczący zarządu wielkopolskiego NSZZ Policjantów.

  Do związku dotarło pismo dotyczące zobowiązań wobec funkcjonariuszy. Czytamy: "Dopłata do wypoczynku funkcjonariuszy - zrealizowano wnioski, które wpłynęły w styczniu i lutym. Zwrot kosztów dojazdu - wypłacono za luty. Równoważnik za brak lokalu - wypłacono za luty. Równoważnik za posiłki profilaktyczne - wypłacono za luty".

  Na załatwienie sprawy zarząd wojewódzki NSZZ Policjantów daje komendantowi czas do 15 lipca. - Zaległości wobec funkcjonariuszy sięgają 5,5 mln zł. Wystąpiliśmy do komendanta o uruchomienie wypłat - mówi Szary. Policjanci już teraz twierdzą, że pensja starcza im tylko na rachunki, na codzienne wydatki muszą pożyczać.

  - Rozważamy wystosowanie wezwań do zapłaty lub wejście na drogę prawną. W połowie tygodnia jest spotkanie zarządu głównego związku. Wtedy ustalimy, co dalej robić. Nie wykluczamy protestu - dodaje Szary.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policja

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  To naprawdę jest chory kraj : instytucja która ma wymuszać ( w pewnym stopniu) przestrzeganie prawa sama jest ofiarą jego nieprzestrzegania. A może z pałami i gazem na Warszawę ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo