Złotów: Scenariusz z bombą w areszcie

  Złotów: Scenariusz z bombą w areszcie

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Scen, które w biały dzień rozegrały się w Areszcie Śledczym i na ulicach Złotowa nie wymyśliłby nawet zdobywca Oskara za najlepszy film sensacyjny, jeżeli byłaby taka kategoria. Tymczasem został on wymyślony na potrzeby policyjnych ćwiczeń.
  Godzina 9. rano. Areszt Śledczy. Sekretarka odbiera paczkę dla jednego z aresztantów. Po chwili na jej biurku dzwoni telefon. Męski głos po drugiej stronie słuchawki informuje ją, że w środku znajduje się bomba z zapalnikiem sterowanym drogą radiową. Może ją odpalić, ale nie musi. Wystarczy, że zwolnią aresztanta, na którego zaadresowana jest przesyłka.

  Tymczasem ten barykaduje się w kuchni, w której wybucha pożar.
  Niewykluczone, że sam go wzniecił. Udaje się go jednak stamtąd wyciągnąć. Zapada decyzja, by przewieźć go do innego aresztu. W czasie konwoju samochód z aresztantem w środku ulega wypadkowi: ranny mężczyzna zostaje przewieziony do szpitala.

  Tymczasem w areszcie pojawia się nieetatowa grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz pies szkolony w wykrywaniu ładunków wybuchowych. Kiedy bomba okazuje się bombą, na miejscu zjawiają się antyterroryści z Poznania, którzy przywożą ze sobą robota do jej rozbrojenia. Tymczasem reszta policjantów i strażaków jest zajęta ewakuacją mieszkańców z pobliskich domów. Życie w areszcie i wokół niego wraca do normy dopiero po sześciu godzinach.

  Ćwiczenia zarządził Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego, i jak zdradza rzecznik złotowskiej policji, Maciej Zając, miały one na celu integrację działań różnego rodzaju służb.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo