Klempicz: Mieszkańcy decydują, czy chcą elektrownię jądrową

  Klempicz: Mieszkańcy decydują, czy chcą elektrownię jądrową

  Ewa Auer

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy gminy Lubasz, w tym sołectwa Klempicz, otrzymali ankiety, w których mają wypowiedzieć się na temat budowy elektrowni jądrowej na ich terenie.
  Klempicz to jedna z najbardziej prawdopodobnych lokalizacji takiej elektrowni, którą pod uwagę bierze rząd. Zanim jednak rada gminy Lubasz podejmie jakiekolwiek stanowisko w tej sprawie, postanowiła poznać opinię mieszkańców.

  - W ankiecie jest pięć pytań. Pierwsze jest najważniejsze: czy jesteś za budową elektrowni atomowej w Klem-piczu? Odpowiedzi mają być krótkie: tak, nie, nie mam zdania - mówi wójt Jan Graczyk.
  Kolejne pytania dotyczą tego, jaki wpływ elektrownia będzie miała na życie mieszkańców gminy, czy przyczyni się do jej rozwoju, czy też degradacji. O tyle to ważne pytania, że gmina Lubasz, leżąca na skraju Puszczy Noteckiej, to wyjątkowo urokliwe miejsce.

  - Jako wójt jestem za budową takiej elektrowni, bo z pewnością rozwinie naszą gminę, jako mieszkaniec: pół na pół - mówi Jan Graczyk.

  W sumie przygotowano 4 tysiące ankiet, 900 rozdano w szkołach, część otrzymali sołtysi, pozostałe są dostępne w urzędzie gminy w Lubaszu. W każdej wsi wystawiono puszki, do których do 9 czerwca mieszkańcy mogą wrzucić wypełnione ankiety.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo