Jazz i rock: Wieczór gigantów w klubie Blue Note

  Jazz i rock: Wieczór gigantów w klubie Blue Note

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na estradzie spotkają się uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów świata Ray Manzanera, znakomity polski pianista Leszek Możdżer, znany m.in. z zespołów Quiet Sun i This Heat awangardowy perkusista Charles Hayward oraz ceniony basista Yaron Stavi, który m.in. nagrał dwie płyty dla słynnej wytwórni Tzadik Johna Zorna oraz współpracował z Nigelem Kennedym, Davidem Glimourem i Brianem Eno.
  Zaprezentują oni na żywo utwory z nagranej przez nich dwa lata temu, a wydanej w ubiegłym roku płyty "Firebird VII". Inspiracją do jej nagrania stała się używana od 35 lat przez Manzanerę gitara Gibson Firebird VII. Krążek zawiera siedem kompozycji. Dwie z nich są autorstwa Manzanery. Trzy napisali pozostali członkowie kwartetu. Autorem jednej był basista Bill MacCormick, a utwór "Mexican Hat" to wynik spontanicznej improwizacji wszystkich członków kwartetu.


  Phil Manzanera to artysta, którego twórczość nie jest prosta do określenia. Ciągle bowiem poszukuje i eksperymentuje. Popularność zdobył, występując we wczesnych latach 70. w zespole Roxy Music. Po zawieszeniu działalności tej grupy skoncentrował się na działalności solowej oraz producenckiej. Ma w swym dorobku m.in. współpracę z Davidem Gilmourem, Johnem Cale'em, grupą Velvet Underground, Bobem Dylanem i Annie Lenox. Jest również współautorem nagranego przez grupę Pink Floyd utworu "One Slip". To w jego studiu nagrań powstał platynowy album Gilmoura.

  PHIL MANZANERA, LESZEK MOŻDŻER, CHARLES HAYWARD, YARON STAVI
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78)
  piątek 5.06, godzina 20.30
  bilety: 70-80 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo