Poznań: Jak radzić sobie z żebractwem - konferencja

  Poznań: Jak radzić sobie z żebractwem - konferencja

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Żebractwo jest zjawiskiem towarzyszącym ludziom od wieków - powiedziała dr Kazimiera Król, z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu. - I od wieków trwa z nim walka.
  W Poznaniu spotkali się dzisiaj przedstawiciele organizacji rządowych, pozarządowych, sądu, policji, straży miejskiej i straży granicznej z Krakowa, Wrocławia, Poznania i Berlina. Rozmawiali o sposobach radzenia sobie z żebractwem.

  W Poznaniu od 2008 roku realizowany jest program przeciwdziałania procederowi żebractwa na terenie miasta. - Mamy już to zjawisko w Poznaniu zdiagnozowane - mówiła dr Król. - Znamy dobrze osoby trudniące się tym procederem
  .
  Hasłem programu jest "Nie daję, nie biorą". Dawanie jałmużny tylko na pierwszy rzut oka jest formą pomocy osobie żebrzącej. Najczęściej bowiem ten sposób zarobkowania nie wynika z trudnej sytuacji, tylko jest wyborem żebrzącego. Dzieci zbierające pieniądze najczęściej zaś są do tego zmuszane.

  Aby to zjawisko ograniczyć, niezbędna jest kompleksowa pomoc socjalna. Poznański program działania takie przewiduje. W Poznaniu jest około 150 żebraków. Badaniem ich sytuacji mają się zająć specjalne patrole składające się z nieumundurowanych strażników miejskich oraz pracowników socjalnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo