Ślub? Dobrze, byle nie tradycyjny!

  Ślub? Dobrze, byle nie tradycyjny!

  Bogna Kisiel Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ślub Dominiki Kulczyk z księciem Janem Lubomirskim utrzymywany był w tajemnicy. Gdy wyszło na jaw, że udzielił go na pokładzie prywatnego samolotu Jana Kulczyka prezydent Poznania Ryszard Grobelny - zawrzało.
  W biurze podróży młoda para może kupić egzotyczną wycieczkę razem ze ślubem
  Nie dość, że zrobił to pierwszy i jak na razie ostatni raz, to bawił się na weselu, które odbyło się w Wenecji. Jedni wytykali Grobelnemu zbyt bliskie związki z biznesmenem, inni wydziwiali nad fanaberiami ślubnymi osób majętnych. Dziś pewna ekstrawagancja w tej dziedzinie nikogo nie zaskakuje. Wystarczy odrobina fantazji i co tu ukrywać, zasobny portfel.


  - Moim marzeniem było wzięcie ślubu na świeżym powietrzu - mówi Magdalena Styperek, która wczoraj wyszła za mąż. - Zdecydowaliśmy się na ceremonię w Country Club w Luboniu, który prowadzi mój kuzyn. Gościom spodobał się ten pomysł. Nie wolno im tylko było przyjść w krawatach. Zamiast kwiatów poprosiliśmy o sadzonki do ogródka.
  Na początku urzędnicy protestowali, ale pani Magda uparła się.

  - Dwa miesiące o to zabiegałam - wspomina Magdalena Styperek. - W końcu zadzwonił do mnie burmistrz LuboniaDariusz Szmyt, który okazał się człowiekiem otwartym. Poinformował mnie, że urzędnik przyjedzie i udzieli nam ślubu.
  Mariusz Kopeć, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu, zwraca uwagę na to, że nie tylko wraca moda na śluby cywilne, ale młode pary coraz większą wagę przywiązują do oprawy ceremonii.

  - Może dlatego, że biorą tylko ślub cywilny - domyśla się M. Kopeć. - Ostatnio zgłaszają się do nas młodzi ludzie i proszą o pierwszy wolny termin, godzina obojętna. Bardzo im zależy na szybkim zawarciu małżeństwa, ponieważ starają się o kredyt mieszkaniowy. Coraz częściej wydajemy także zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego, ponieważ para chce wziąć ślub za granicą, na Cyprze czy Dominikanie.

  Powstał cały przemysł tym się zajmujący. W biurze podróży kupuje się wycieczkę razem... ze ślubem.
  - Ofertę wyjazdów ślubnych wprowadziliśmy niedawno - mówi Aleksandra Olechno-wicz, rzecznik prasowy biura podróży Ecco Travel. - To jeszcze mało wypromowany produkt, ale warto go mieć, bowiem może znajdzie się bardziej wyrafinowany klient, który będzie chciał więcej od zwykłego wyjazdu zagranicznego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że są to kosztowne podróże.

  Biuro oferuje śluby na Dominikanie, Jamajce, Sri Lance, w Meksyku, Tajlandii. Ceny rozpoczynają się od ok. 1650 dolarów od pary. W pakiecie jest: pokój z widokiem na ocean dla pary młodej (w miarę możliwości), usługi urzędnika udzielającego ślubu, certyfikat ślubu po hiszpańsku, ceremonia ślubna na plaży, cocktail drink po ceremonii, bukiet ślubny dla panny młodej i kwiat w butonierkę dla pana młodego, tort weselny, szampan, śniadanie do łóżka dla nowożeńców i usługi koordynatora ceremonii ślubnej.

  W Tajlandii można zamówić także bardziej egzotyczną uroczystość. Trwa ona ok. 30 min. Pięciu mnichów z lokalnej świątyni modli się i błogosławi nowożeńców. Potem państwo młodzi dzielą się tradycyjnie posiłkiem z każdym mnichem, podając jedzenie z rąk do rąk. Następnie odbywa się ceremonia Rod-Nam-Sank, podczas której obmywa się ręce młodych wodą - symbolem czystości, która ma zapewnić szczęście i bogactwo w małżeństwie.

  Biuro Tropicana Travel oferuje śluby na St. Lucia. Tutaj hotel zapewnia również aromatyczną kąpiel z płatkami róży, pedicure dla panny młodej i półgodzinny masaż dla pana młodego, a po nocy poślubnej śniadanie do łóżka.

  Jeżeli młodej parze nie towarzyszą goście, bo powiedzmy sobie szczerze, że takie eskapady nie należą do tanich, hotele gwarantują świadków na zamówienie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  piekna para

  kamila (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 19

  Bardzo piękna z Państwa Para gratuluję.. urody oraz wdzieku ... życzę dużo szczęścia w nowym związku ..... powodzenia

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo