Gołuchów: Zwierzę przypominające pumę grasuje w lasach

  Gołuchów: Zwierzę przypominające pumę grasuje w lasach

  JAT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj na terenie gminy Gołuchów pojawił się wielki kot, czyli domniemana puma, która od kilku tygodni przyciąga uwagę mediów i sieje strach wśród mieszkańców niemal połowy kraju. Zwierzę widziane było w rejonie wsi Czerminek, Szkudła, Cieśle i Kajew, czyli na pograniczu dwóch gmin powiatu pleszewskiego Gołuchowa i Pleszewa.
  Na nogi postawiono myśliwych, wójt Gołuchowa zwołał sztab kryzysowy, a starosta powiadomił centrum zarządzania kryzysowego wojewody wielkopolskiego.

  - Bardzo duży kot przypominający pumę był widziany w nocy na drodze między Cieślami a Kajewem, a na polu jednego z rolników w Kucharkach odkryto ślady łap o średnicy około 10 centymetrów - mówi starosta Michał Karalus. - Najprawdopodobniej drapieżnik zdemolował klatkę, w której były króliki, bowiem po zwierzętach nie ma śladu. Wójt Gołuchowa oraz burmistrz Pleszewa wystosowali do mieszkańców okolicznych wsi ostrzeżenia na wypadek spotkania ze zwierzęciem.

  Niewykluczone, że teraz zwierzę może się pojawić w okolicach Pleszewa, dlatego apel skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Ludwiny, Zielonej Łąki, Bronowa, Borucina i Kowalewa. Wczoraj podjęto również decyzję o ewentualnym odstrzeleniu pumy. Mają tego dokonać myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo