Lekarze z Leszna oskarzeni o łapówki

  Lekarze z Leszna oskarzeni o łapówki

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwaj leszczyńscy lekarze po raz kolejny zasiądą na ławie oskarżonych. Prokuratura postawiła im zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych.
  Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda sporządziła akt oskarżenia przeciwko chirurgowi Romanowi P. byłemu ordynatorowi oddziału ratunkowego w leszczyńskim szpitalu oraz radiologowi Andrzejowi R.

  Obaj lekarze są podejrzani o przyjęcie łącznie co najmniej czterech tysięcy złotych w zamian za "załatwienie" poborowym odroczenia służby wojskowej. Roman P. wykorzystywał do przestępczego proce- deru funkcję, którą pełnił.
  Był przewodniczącym Powiatowej Komisji Lekarskiej, orzekającej o stanie zdrowia przyszłych żołnierzy. Andrzej R. miał natomiast fałszować dokumentację medyczną i wystawiać "lewe" zaświadczenia lekarskie. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w ubiegłym tygodniu.

  - To pokłosie poprzedniego procesu karnego, który zakończył się wyrokami - wyjaśnia Zygmunt Przytulski, wiceprezes SR w Lesznie. - Oprócz lekarzy na ławie oskarżonych zasiądą także trzej mężczyźni podejrzani o wręczanie im korzyści majątkowych.

  Współoskarżeni to Szymon K., Marcin M. oraz Marcin K. Mężczyźni nie brali udziału w poprzednim procesie, ponieważ przebywali za granicą. Kiedy wrócili do Polski, można już było postawić im zarzuty.

  Sąd Rejonowy w Lesznie postanowił rozdzielić akt oskarżenia, co oznacza, że w jednym procesie będzie uczestniczył chirurg Roman P. i Marcin K. podejrzany o wręczenie mu łapówki, a w odrębnym radiolog Andrzej R. i dwaj poborowi.

  Zarówno Roman P. jak i Marcin K. nie przyznają się do winy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo