Każdy może pomóc chorym dzieciom

  Każdy może pomóc chorym dzieciom

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Każdy może pomóc małym pacjentom Oddziału Chirurgii i Traumatologii szpitala przy ulicy Szpitalnej. Podczas sobotniego festynu "Niebiescy dzieciom" zbierane będą pieniądze, które zostaną przekazane na rzecz lecznicy.
  W tym roku festyn odbywa się po raz ósmy. Do tej pory udało się zebrać pieniądze na wymalowanie ścian oddziału, montaż żaluzji w nasłonecznionych salach. Sponsorzy kupili łóżeczka, instrumenty operacyjne, pompy infuzyjne. A wszystko dzięki temu, że szpitalne braki zauważył przed laty poznański policjant Przemysław Łoniewski.

  Na Szpitalnej operowany był jego synek. Odwiedzając dziecko, Łoniewski dostrzegł odrapane ściany, braki w wyposażeniu.
  Wymyślił imprezę, pomysł podsunął szefostwu komendy. W pomoc zaangażowali się nie tylko policjanci, ale i inne służby mundurowe, a także klub Lech. Stworzyli swoistą "niebieską rodzinkę", która co roku organizuje zabawy, w czasie których zbierane są pieniądze na sprzęt dla szpitala.

  - W tym roku zbieramy pieniądze na aparaturę, monito-rującą stan dzieci po zabiegach operacyjnych - mówi dr Witold Porzucek z Oddziału Chirurgii i Traumatologii.
  - Festyn organizowany jest dla wszystkich dzieci, a dochód jest przekazywany na konto szpitala - tłumaczy Przemysław Łoniewski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - W ten sposób chcemy przyczynić się do niesienia radości dzieciom oraz mniej stresowego pobytu w szpitalu.

  Dzisiaj policjanci będą oddawać krew na potrzeby lecznicy, w sobotę przy Arenie odbędzie się festyn.
  - Zabawę zaczynamy o godzinie 12 - mówi Aneta Kubicka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Planujemy wiele konkursów z nagrodami oraz inne atrakcje. Podczas imprezy odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu "Bawię się bezpiecznie" prowadzonego w ramach Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka. Będą pokazy tańca towarzyskiego, występy Kolejorz Girls oraz zespołów muzycznych. Nie zabraknie pokazów pododdziału konnego czy agresji i posłuszeństwa psów służbowych, prezentacji radiowozów i wozów bojowych straży pożarnej.

  - Po raz pierwszy zaprezentują się wojska rakietowe. Żołnierze przywiozą symulator strzelecki - dodaje Łoniewski. - Zachęcamy do udziału w loterii i licytacjach. Za losy wygrać będzie można wiele rzeczy, główną nagrodą będzie rower. Licytować będziemy m.in. piłki z podpisami piłkarzy Kolejorza.
  Zabawa zakończy się około godziny 16. Festyn "Niebiescy dzieciom" odbywa się pod patronatem "Polski Głosu Wielkopolskiego".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo