Swarzędz: Przekopią plac zabaw: policja będzie szukać...

  Swarzędz: Przekopią plac zabaw: policja będzie szukać szczątków ludzkich

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prawdopodobnie jutro zostanie przekopany plac zabaw na osiedlu Dąbrowszczaków w Swarzędzu. Mundurowi będą szukać w ziemi szczątków ludzkich. To efekt makabrycznych odkryć, jakie dokonały w minionych tygodniach dzieci bawiące się w archeologów.

  Najpierw, na początku kwietnia tego roku, maluchy znalazły pozostałości ludzkiej czaszki. Pod koniec maja natomiast wykopały z ziemi kość piszczelową. Za każdym razem o znaleziskach z placu zabaw mieszkańcy informowali policję, ale dopiero po ostatnim przypadku teren został ogrodzony, aby nie wchodziły na niego osoby postronne i zaczęto się starać o zgodę na przekopanie placu.
  Urzędnicy i policjanci chcą upewnić się, że w piachu nie ma więcej szczątków ludzkich. W akcji ma wziąć udział antropolog.

  Funkcjonariusze przypuszczają, że kości zostały na plac zabaw przywiezione razem z ziemią. Świadczyć o tym ma fakt, że odnalezione fragmenty mają po kilkadziesiąt lat i były zakopane płytko. Gdyby ktoś celowo chciał ukryć szczątki, prawdopodobnie starałby się je umieścić głębiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo