Kulturalnik - czerwcowe wydarzenia w Wielkopolsce

  Kulturalnik - czerwcowe wydarzenia w Wielkopolsce

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pianista jazzowy Chick Corea zagra w Poznaniu 23 czerwca
  1/5
  przejdź do galerii

  Pianista jazzowy Chick Corea zagra w Poznaniu 23 czerwca
  ©Archiwum artysty

  Dzieje się i to jeszcze jak! Pierwszy letni miesiąc oznaczał zawsze wysyp plenerowych koncertów i festiwali, ale w tym roku ich ilość wydaje się rekordowa. Z satysfakcją trzeba zauważyć, że obok festiwali z długoletnią tradycją (piosenka dziecięca w Koninie, teatralna Malta w Poznaniu), powstaje coraz więcej imprez, nie ograniczających się do festynowej średniej krajowej. Teatr uliczny zagości po raz pierwszy w Gnieźnie, sztuka alternatywna w Wągrowcu, a muzyka Chopina w Puszczykowie, zaś obiecujące pierwsze edycje wróżą sukces festiwalom muzyki techno Ethno Port i Global Gathering w Poznaniu.


  Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas pierwszy "Kulturalnik" będzie choćby niewielką pomocą w oderwaniu się od codzienności - w poszukiwaniu artystycznych doznań oczywiście...

  do 6 czerwca


  Biennale Sztuki dla Dziecka
  Do soboty najmłodsi mogą korzystać z mnóstwa atrakcji: spektakli, warsztatów, koncertów i pokazów. Nasz typ: piątkowy koncert "Dzieci z Brodą" na Cytadeli o godzinie 18.30.

  Poznań, Cytadela, CK Zamek, Teatr Ósmego Dnia i inne, wstęp wolny (niektóre imprezy płatne), www.csdpoznan.pl

  2-7 czerwca


  30. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie
  Najstarszy w Polsce dziecięcy festiwal tańca i muzyki zamieni Konin w ogromny plac zabaw. Na ulicach pojawią się szczudlarze i klauni, po mieście będzie jeździć ciuchcia, a hol Konińskiego Domu Kultury przystroją rzeźby z balonów. Wybrane zespoły zaprezentują swoje umiejętności poza konkursem - na Scenach FestiwalOFFych w największych centrach handlowych Konina, gdzie do wspólnego tańca zaproszą Ania Głogowska i Marcin Wrzesiński ("Taniec z gwiazdami"), oraz Diana Staniszewska ("You Can Dance").

  Gale festiwalowe odbędą się 5 i 6 czerwca - w oba dni o godzinie 19. Drugą galę zamknie pokaz laserowy i pokaz pirotechniczny, a na widzów spadnie deszcz confetti. Ewolucję imprezy można zauważyć po symbolicznym połączeniu osobowości - piątkową galę poprowadzi Majka Jeżowska, ale gwiazdami będą Blady Kris i Afromental.

  Koniński Dom Kultury (pl. Niepodległości 1), www.kdk.konin.pl

  5 czerwca


  Koncert "Pod niebem Kalisza"
  Rock, folk i klasyka spotykają się rzadko - tym ciekawiej zapowiada się koncert, którym Filharmonia Kaliska zakończy tegoroczny sezon. Będzie to autorski projekt kaliskich filharmoników, w którym uczestniczyć będzie orkiestra symfoniczna pod batutą Adama Klocka oraz Zakowpower - jeden z najbardziej znanych polskich zespołów z kręgu nowoczesnego folku.

  Kalisz, plac Bogusławskiego, wstęp wolny, www.filharmoniakaliska.pl

  5-6 czerwca


  Konkurs filmowy "Wyścig Jaszczurów"
  Pierwsza w Polsce impreza adresowana do osób posiadających poważne doświadczenie życiowe, a dyskryminowanych przez organizatorów wielu konkursów ze względu na swój wiek - tak organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w "Wyścigu Jaszczurów" wszystkich starszych widzów. Podczas przeglądu w poznańskim kinie Muza zostaną zaprezentowane niezależne filmy autorstwa reżyserów, którzy przekroczyli 50 lat. Projekcje zaczynają się w piątek od godziny 15.30, a w sobotę od 13.

  Poznań, Kino Muza (ul. Św. Marcin 30), wstęp wolny, www.jaszczury.pl

  5-6 czerwca


  Dni Kościana
  Dwudniowa impreza na rynku w Kościanie nie będzie tylko i wyłącznie serią koncertów i przedstawień. W piątek o 16.30 organizatorzy zapraszają na Rynek wszystkich chętnych na konkurs przebierańców. Tego dnia o 19 na Rynku zagra zespół flamenco, a później, na scenie przy pływalni, kultowa grupa Dżem. W sobotę największą atrakcją będzie kabareton na Rynku - wystąpią Formacja Chatelet, Babeczki z Rodzynkiem oraz Tomasz Jachimek.

  Kościański Ośrodek Kultury (ul. Mickiewicza 1), wstęp wolny, www.kok.koscian.pl

  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo