Poznań: Urzędnicy organizują darmowy kurs oszczędnej jazdy...

  Poznań: Urzędnicy organizują darmowy kurs oszczędnej jazdy samochodem

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z inicjatywy wydziału ochrony środowiska UMP ruszają szkolenia z eko-jazdy. Skorzysta z nich około tysiąca osób. To pierwszy taki projekt w kraju. Podczas kursów poznaniacy mogą dowiedzieć się, jak jeździć bezpiecznie, oszczędnie i z korzyścią dla środowiska.
  - Pomysł powstał po konferencji klimatycznej - mówi Leszek Kurek, dyrektor wydziału. - Chcemy przeszkolić jak najwięcej osób, zwłaszcza młodych kierowców z kilkuletnim stażem.

  Szkolenia rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do listopada. Część praktyczna odbywać się będzie w wydziale ochrony środowiska i komunikacji, a praktyczna na ulicach. Partnerami projektu są Skoda Auto Poland PZU i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który na szkolenia chce skierować około stu instruktorów jazdy. Zdarza się , że bezpieczeństwo w teorii rozmija się z sytuacją na drodze, gdzie dochodzi do jazdy na tzw. "zderzak". A to pierwszy krok do wyuczenia się złych nawyków.

  - Osobom, które się do nas zgłoszą sfinansujemy szkolenia - mówi Mariusz Prasek, dyrektor WORD. - Na ten cel przeznaczyliśmy środki w wysokości około 25 tysięcy złotych.

  Koszt takiego kursu wynosi ok. 500 zł, jednak te organizowane przez magistrat są bezpłatne i będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Szczegóły na o zapisach i szkoleniach z Eko Drivingu znajdują się na stronie: www.poznan.pl/srodowisko/eco-driving.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo