Zwiefka kontra redemptoryści w Poznaniu

  Zwiefka kontra redemptoryści w Poznaniu

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tadeusz Zwiefka, europoseł Platformy Obywatelskiej, pozwał w trybie wyborczym Warszawską Prowincję Redemptorystów, do której należy Radio Maryja. W sobotę sąd w Toruniu podjął decyzję, że sprawą zajmie się poznański wymiar sprawiedliwości.
  Tadeusz Zwiefka jest eurodeputowanym z województwa kujawsko-pomorskiego, ale przez wiele lat związany był z Wielkopolską. To na poznańskim UAM ukończył prawo i tu pracował. Dziś jest zameldowany w Puszczykowie pod Poznaniem. To był właśnie powód, dla którego wyrok w sprawie Zwiefka kontra ojcowie redemptoryści wyda sąd w Poznaniu.

  - Mam nadzieję, że najpóźniej we wtorek sprawa znajdzie swój finał. Decyzja sądu jest zrozumiała, aczkolwiek nie musiała taka być - mówi Tadeusz Zwiefka.

  Europoseł pozwał w trybie wyborczym Warszawską Prowincję Redemptorystów, właściciela Radia Maryja. Chodzi o audycję "Leksykon eurowyborczy" prowadzona przez znanego z radykalnych poglądów Jerzego Roberta Nowaka. Publicysta krytykuje w niej wybranych kandydatów z list PO i lewicy. Zwiefce zarzucał między innymi, że sprzeciwił się wpisaniu rotmistrza Witolda Pileckiego do dokumentu Parlamentu Europejskiego "Świadomość europejska - totalitaryzm" i ustanowieniu 25 maja (wtedy zginął Pilecki) Dniem Walki z Totalitaryzmem. Jerzy Robert Nowak przypomniał także reportaż niemieckiej telewizji RTL, według której zamiast uczestniczyć w obradach, europoseł pobrał dietę poselską i wyjechał do Polski.

  Tadeusz Zwiefka przyznaje, że w głosowaniu nad sprawą rotmistrza Pileckiego, członkowie PO popełnili błąd, ale szybko go naprawili, zgłaszając odpowiednią poprawkę. Sprawa diet dotyczyła zaś dnia, w którym obrady parlamentu się nie odbywały. Dlatego pozwał do sądu właściciela Radia Maryja.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo