Grodzisk: Po dwóch miesiącach boisko Orlika już do remontu

  Grodzisk: Po dwóch miesiącach boisko Orlika już do remontu

  Anna Wyrwa - Sadowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na początku kwietnia w Grodzisku hucznie otwierano nowy kompleks sportowy wybudowany w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Minęły dwa miesiące i jedno z dwóch pow-stałych boisk trzeba było tymczasowo zamknąć.
  Od tygodnia naprawiana jest nawierzchnia poliuretanowa boiska wielofunkcyjnego. Jak tłumaczy Marta Gajdzińska - naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Grodzisku, nawierzchnia na tym boisku zaczęła się w niektórych miejscach łuszczyć i odklejać. I dlatego gmina wystąpiła do wykonawcy o wykonanie prac naprawczych w ramach obowiązującej trzyletniej gwarancji.

  - Nawierzchnia na tym boisku ma zostać poprawiona na całej powierzchni. Nie będzie to nas nic kosztować - podkreśla M. Gajdzińska. - Termin wykonania tych robót wyznaczony jest do 15 czerwca.

  Przypomnijmy, że w ramach budowy kompleksu "Orlika" w Grodzisku prócz tego, wielofunkcyjnego boiska, powstało jeszcze boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej i zaplecze socjalne z szatniami.

  Inwestycja ta kosztowała gminę prawie 1 milion 328 tysięcy złotych. Samorząd otrzymał na realizację tego zadania dofinansowanie w wysokości 333 tysiące złotych z budżetu państwa i tyle samo z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo