ZNTK grożą sporem

  ZNTK grożą sporem

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj ponad 100 pracowników Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego przetrzymywało zarząd, księgową i dyrekcję przedsiębiorstwa. Domagali się wypłat zaległych pensji.
  Prezes Sigmy, która przejęła ZNTK obiecał pracownikom po 600 zł zaliczki i gdy minęła godzina wypłaty pracownicy zabarykadowali własnymi ciałami budynek administracji żądając spełnienia obietnic.

  - Ciągle słyszymy tylko, że a to na produkcję muszą dać, a to na części, a to za prąd zapłacić, a to komornikowi - mówi Renata Ludek. - A my z czego mamy żyć, jak nam od miesięcy nie płacą. Już niektórym tez komornik do domu puka - żali się kobieta. W ZNTK przepracowała 37 lat, od końca marca nie otrzymała z zakładu wynagrodzenia, wczoraj wywalczyła pierwsze 600 zł. Tyle samo ma dostać do poniedziałku pozostałych 380 pracowników zakładu.

  Oprócz należnych im wypłat domagali się też uregulowania zaległości w funduszu socjalnym i przedstawienia im zaświadczeń opłacania obowiązkowych ubezpieczeń i składek emerytalnych. Oburzenie budziła też decyzja o nie wypisywaniu zaświadczeń o wstrzymaniu wypłat wynagrodzeń.
  Z terenu zakładu pracownicy wypuścilie jedynie prezesa Sigmy, Zbigniewa Majcherka. Według obietnic miał jechać do banku by podjąć pieniądze na wypłaty zaliczek. Wrócił po kilku godzinach, a zgromadzeni ludzie zaczęli dostawać obiecane 600 zł. Reszcie załogi zaliczka ma być wypłacona w poniedziałek.

  Po weekendzie mają też rozpocząć się rozmowy z zarządem na temat sporu zbiorowego. Dzisiaj prośbę zarządu firmy negocjacje przełożono.

  - Nasz główny postulat to wypłata zaległych pensji, bo ludzie nie mają już z czego żyć mówi związkowiec, Wojciech Słomka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo