Koncert rodzinny w Filharmonii Poznańskiej

  Koncert rodzinny w Filharmonii Poznańskiej

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bohaterami dzisiejszego koncertu w Auli UAM będą ojciec i syn: skrzypek Bartosz Bryła oraz skrzypek i altowiolista Michał Bryła
  W wykonaniu poznańskich instrumentalistów usłyszymy Koncert podwójny na skrzypce i altówkę Benjamina Brittena. W programie koncertu zatytułowanego "Haydn i armaty" znajdą się również Symfonia D-dur Józefa Haydna oraz Uwertura Rok 1812 Piotra Czajkowskiego. Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi jej dyrygent-szef Marek Pijarowski.

  Bartosz Bryła jest m.in. absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof.
  Jadwigi Kaliszewskiej. W 1981 roku zdobył wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, a rok później IV nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. L. Spohra we Freiburgu.

  Od 1986 roku jest członkiem zespołu "Chopin Trio", z którym zdobył nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Colmar we Francji. Aktualnie jest profesorem klasy skrzypiec w poznańskiej uczelni, a także prezesem Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

  Michał Bryła to absolwent poznańskiej "Szkoły Talentów" w klasie skrzypiec profesor Jadwigi Kaliszewskiej, a aktualnie student V roku tutejszej Akademii Muzycznej również w klasie profesor Jadwigi Kaliszewskiej i swego ojca Bartosza Bryły.

  Zwyciężał na Ogólnopolskim Konkursie im. S. Hajzera w Zielonej Górze w roku 1997, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi i Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Jana Rakowskiego w Poznaniu w roku 2003, Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Portchach w Austrii w roku 2004 i na I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Eugenii Umińskiej w Poznaniu w roku 2005.

  W 200. rocznicę śmierci Haydna
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  piątek 29.05, godzina 19
  bilety: 20, 30 zł




  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo