Kulturalny weekend dla najmłodszych

  Kulturalny weekend dla najmłodszych

  Jacek Sobczyński, SDR, MAZ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Patrząc na tegoroczną ofertę dla najmłodszych z okazji ich poniedziałkowego święta trudno nie zauważyć, że Poznań rozpieszcza swoje dzieci. Być może warto, żeby sami mali zainteresowani skorzystali z zaproszeń do wyjścia z domu, wyłączyły komputer i ruszyły na którąś z specjalnie zorganizowanych dla nich imprez?
  Potwory kontra obcy
  Jedyną premierą kinową dla dzieci jest animowany film "Potwory kontra Obcy" . Jego bohaterką jest Susan Murphy, która po uderzeniu przez meteor zaczyna rosnąć do niewiarygodnych wprost rozmiarów. Trafia do placówki, którą zamieszkują podobne jej dziwolągi. Jednak to właśnie oni staną do walki z kosmitami podczas ataku gwiezdnych najeźdźców na naszą planetę.

  Multikino 51, Multikino Stary Browar, Cinema City Kinepolis, Cinema City Plaza.

  Rowerem po drzewach
  Zorganizowany przez stowarzyszenie Enter Art Poznański Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę na placu Wolności. Przez 8 godzin dzieci będą miały okazję obejrzeć spektakl Teatru Blum, odwiedzić wystawę 15-letniej malarki Marysi Boch oraz wziąć udział w koncertach Ewy Sykulskiej i Jambe Foli i finałowym występie zespołu Lumikulu Aj, zatytułowanym "Rowerem po drzewach". Oprócz tego na placu Wolności odbędą się prezentacje tańców ulicznych, akcji "Listonosze marzeń" oraz utworu "A teraz kiedy śpisz" formacji DagaDana. Będzie można też pośpiewać z Ewą Nawrot, która zaprosi najmłodszych w świat piosenek z bajek Disneya.
  plac Wolności, 30 maja, godz. 13-21

  Muzealna gra miejska
  Naukowe podchody, czyli wędrówkę po poznańskich muzeach w poszukiwaniu poszczególnych eksponatów przygotowało Muzeum Narodowe. Dzieci i ich rodzice będą poruszać się po sześciu poznańskich muzeach. Start: sobota, godzina 11.15 .
  Galeria Malarstwa i Rzeźby, al. Marcinkowskiego 9

  Festyn przy katedrze
  Pokazy policjantów i strażaków, loteria dobroczynna oraz Pozdrowotne Miasteczko czekają na małych i dużych widzów w sobotę na Ostrowie Tumskim. Gwoździem programu będą koncerty: Arki Noego (godz. 13.30), Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych (godz. 14.30), pokazy grupy tanecznej Tulipanki (godz. 15.35)i Kolejorz Girls (godz. 16.15)
  Ostrów Tumski, 30 maja, godz. 12.15-20.20

  Klasycy na wesoło
  Filharmonia Poznańska zaprasza w niedzielę na koncert rodzinny "Klasycy na wesoło". Przed Aulą UAM zobaczyć będzie można musztrę paradną Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Vivat!" z Sierakowa, natomiast o 18 w Auli rozpocznie się koncert, którego bohaterem będzie Grupa Mo Carta.
  Aula UAM, 31 maja, godz. 17.30, bilety: 15-40 zł

  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo