Poznań: Kombatanci donoszą na Frankiewicza

  Poznań: Kombatanci donoszą na Frankiewicza

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lewicowi kombatanci nie składają broni i cały czas nie zgadzają się z decyzją radnych i władz Poznania o zburzeniu pomnika Generała Karola Świerczewskiego. Kolejnym argumentem w sporze jest złożenie doniesienia do prokuratury na wiceprezydenta Macieja Frankiewicza.
  Kombatanci zarzucają mu poświadczenie nieprawdy i działanie przestępcze. Chodzi o stwierdzenie, że władze samorządowe nie przeprowadziły postępowania w sprawie decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę pomnika. Kombatanci są innego zdania. Przekonują, że w momencie, gdy wiceprezydent udzielił im korespondencyjnej odpowiedzi, został już ogłoszony przetarg na rozbiórkę pomnika.

  - Nie możemy zgodzić się na takie postępowanie władz miasta, dlatego powiadamiamy o wszystkim prokuraturę - mówi Mieczysław Palak, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu Obrony Pomników i Pamiątek Tradycji Lewicowych "Walter".

  Maciej Frankiewicz, zastępca prezydenta Poznania, nie chce komentować stanowiska kombatantów, bo nie zna jego szczegółów.

  - Mogę powiedzieć tyle, że zawsze działałem zgodnie z prawem i nie mam sobie nic do zarzucenia - odpowiada zdecydowanie Maciej Frankiewicz i dodaje: - Nie jestem zaskoczony, że część kombatantów broni pomnika, ale osobiście uważam, że generał Świerczewski nie działał dla dobra Polski, akceptując choćby wyroki śmierci na żołnierzy Armii Krajowej.

  Na rozbiórkę pomnika przeznaczono 300 tysięcy złotych. Do ogłoszonego przetargu zgłosiło się siedem firm. Na początku lipca po generale Świerczewskim na poznańskim Grunwaldzie nie będzie już śladu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo