Platforma najsilniejsza w stolicy Wielkopolski

  Platforma najsilniejsza w stolicy Wielkopolski

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w sondażu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, jaki przeprowadziła poznańska firma Doradztwo Społeczne i Gospodarcze. Jednak do tych wyników trzeba podchodzić ostrożnie, bo badania objęły tylko Poznań i okoliczny powiat, a w tych wyborach mamy tylko jeden okręg dla całej Wielkopolski.
  Wyniki, jakie prezentuje zamieszczona obok grafika, to wyborcze preferencje ludzi, którzy zadeklarowali udział w wyborach. Stąd tak wysoki procent niezdecydowanych, na kogo oddać głos.

  - Szczegółowe wyniki naszego sondażu przynoszą kilka wniosków. Najważniejszy jest taki, że na listach brakuje rozpoznawalnych liderów - komentuje wyniki doktor Krzysztof Bondyra, socjolog z UAM i jeden z autorów sondażu.

  - Owszem, kilka nazwisk powtarza się najczęściej, jak na przykład Marek Siwiec, Filip Kaczmarek czy Jerzy Stępień, ale generalnie wyborcy nie kojarzą nazwisk na listach. Stąd taki wysoki procent ludzi, którzy nie wiedzą, na kogo oddadzą swój głos - dodaje socjolog.

  Poszczególne komitety powinny wziąć pod uwagę, jak wiele głosów można zyskać w ostatnich dniach kampanii. Najwięcej wskazań spośród badanych deklarujących swoje poparcie dla PO otrzymał Filip Kaczmarek, a w dalszej kolejności znaleźli się Dariusz Lipiński i Jerzy Stępień. W przypadku respondentów deklarujących głos na SLD-UP zdecydowanie najwięcej wskazań otrzymał lider lewicowej listy Marek Siwiec.

  Wśród zwolenników PiS zwyciężył Konrad Szymański, przed Tomaszem Górskim.
  Żaden z respondentów podczas sondażu nie wskazał, że zagłosuje na Polską Partię Pracy albo Unię Polityki Realnej. Śladowe poparcie mają także Prawica Rzeczpospolitej i Samoobrona.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaczmarek

  Jermar2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Nic nie robił przez 5 lat. Lubi być przy korycie, to jest jego pasja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  glosuje na PIS

  ktoss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Będę głosował w tych wyborach na Tomka Górskiego z PIS Dobrze żę po odejżciu świty L:ibickigo PIS w Poznaniu jako tako ma poparcie i widać ,że platforma trochę się boi swojego wyniku, Zastanawia...rozwiń całość

  Będę głosował w tych wyborach na Tomka Górskiego z PIS Dobrze żę po odejżciu świty L:ibickigo PIS w Poznaniu jako tako ma poparcie i widać ,że platforma trochę się boi swojego wyniku, Zastanawia mnie na co liczy pani Sylwia Pusz ,która ma chyba obok Tomka Górskiego najwięcej plakatów na mieście.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaczmarek jest ok

  bławatka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Nie ma lepszego kandydata na liście PO. Kaczmarek może nie ma ciągu na kamery ale na pewno jest najbardziej pracowity i kompetentny z całej stawki.
  Sidonia ? Przerost formy nad treścią. PR dwa...rozwiń całość

  Nie ma lepszego kandydata na liście PO. Kaczmarek może nie ma ciągu na kamery ale na pewno jest najbardziej pracowity i kompetentny z całej stawki.
  Sidonia ? Przerost formy nad treścią. PR dwa razy większy od kompetencji wiem to bo znam ją z młodych.
  Darek Lipiński straszny singiel.
  Jeszcze ok jest wiceprezydent Stępień tylko pytanie czy ma szanse z dziesiątki.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Potrzebne? sytanowiska

  stefan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Jaja sobie robicie czy co? Kim jest ten pan Kaczmarek,że startuje do europarlamentu? Co tam zrobił szczególnego albo może mniej szczególnego? Z tego co pamietam zimował trochę w poznańskim...rozwiń całość

  Jaja sobie robicie czy co? Kim jest ten pan Kaczmarek,że startuje do europarlamentu? Co tam zrobił szczególnego albo może mniej szczególnego? Z tego co pamietam zimował trochę w poznańskim magistacie i piastował tam dość dobrze opłacane stanowisko pełnomocnika d/s europejskich.Jakoś dziwnym zbiegem okoliczności po odejściu pana Kaczmarka z urzędu zlikwidowano jego stanowisko.Pytania w tym przypadku są dwa .albo ten pan po prostu jest tak dobty ,że nikt nie może go zastapić albo drugie czy on i te jego funkcje są komukolwiek do czegos porzebni,. Ja stawiam na ta druga wersję.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo