Bariera z pieniędzy

  Bariera z pieniędzy

  Leszek Waligóra

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  No i o co tyle krzyku? Jak ktoś chce startować na dziesięć kierunków i go na to stać - niech startuje. Jak kogoś nie stać - niech startuje na jeden, ale taki, gdzie się dostanie.
  A skąd ma wiedzieć, czy się dostanie? Przecież nie wie, jakie jeszcze orły startują razem z nim. Nie dostanie się, ma szansę w rekrutacji uzupełniającej. Tylko nie sądzę, że student aplikujący na ekonomię, nagle zainteresuje się etnografią...

  Rozumiem uczelnie, które po pierwsze, chcą ograniczyć chęci tych, którzy składają papiery do wszystkich możliwych uczelni. Centralny system, który wyłapywałby takie przypadki - byłby dobry, ale na pewno kosztowny. Pozostaje więc blokada finansowa, choć za "moich czasów" była jeszcze prostsza: świadectwo w oryginale lub poświadczone notarialnie. W sumie: też blokada finansowa.

  Wszystko rozumiem, jakąś barierę trzeba zrobić, a z racji braku lepszych pomysłów - zawsze jest opłata rekrutacyjna. Wysoka. A tej wysokości nic nie uzasadnia poza ministerialnym edyktem. Może ministerialny edykt mógłby ją obniżyć? A może pora zwracać pieniądze tym, którzy się nie dostali?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo