Desant naszych słoni w innych miastach

  Desant naszych słoni w innych miastach

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  20 czerwca w sześciu miastach - Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, a także Poznaniu - pojawią się słonie. W każdym z nich stanie pięć sztuk. Gościć będą łącznie przez 10 dni.
  - Desant poznańskich słoni będzie pierwszym działaniem promocyjnym, informującym o unikatowej ofercie naszego miasta, jaką jest najnowocześniejsza w Europie słoniarnia - mówi Łukasz Goździor, dyrektor biura promocji miasta Poznania. - Chcemy tym wartościowym projektem zainteresować innych mieszkańców Polski. Liczymy, że ta akcja odbije się szerokim echem w tamtejszych mediach.

  Założenie jest takie, by słonie stanęły w centralnych miejscach, najruchliwszych punktach wspomnianych miast.
  Do końca jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie zwierzęta zostaną ustawione. - Obecnie trwają uzgodnienia i zdobywanie zezwoleń - wyjaśnia Goździor. - Nie wszyscy chcą się zgodzić na wskazane przez nas lokalizacje.

  Pierwowzorem słonia promującego poznańską słoniarnię będzie ten, który stał się maskotką konferencji klimatycznej. Znajduje się on na dziedzińcu Urzędu Miasta. Waży 100 kilogramów, a został wykonany z masy żywicznej. Jest w kolorze niebieskim i posiada logo Roku Klimatu i Środowiska.

  Słoni promujących grudniową konferencję klimatyczną miało być więcej. Miasto zapowiadało, że pojawią się w największych miastach Polski jesienią. Szyki Poznaniowi pokrzyżowały prawdziwe słonie, które nie mogły się z sobą dogadać i zamiast jesienią zagościły w poznańskiej słoniarni dopiero tej wiosny.

  Słonie, które w czerwcu zachęcać będą do odwiedzenia Poznania i naszego ogrodu zoologicznego, zostaną pomalowane na różne kolory: niebieski, fioletowy, pomarańczowy i zielony. Na każdym z nich znajdzie się nowe logo miasta oraz hasło promocyjne. Mieszkańcy miast, do których wyruszą słonie, dowiedzą się o kampanii promocyjnej najnowszej inwestycji w Poznaniu z tamtejszych mediów oraz internetu.

  - Jeden ze słoni wystąpi w barwach Dalkii, która jest partnerem tej akcji. Firma ta w głównej mierze sfinansuje to przedsięwzięcie - twierdzi Goździor.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo