Rawicz: Pracownicy zakładu SEWS blokują jego bramę

  Rawicz: Pracownicy zakładu SEWS blokują jego bramę

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pikieta pod rawickimi zakładami Sews trwa od piątku. Teraz pracownicy blokują bramę wjazdową firmy. Nie wpuszczają i nie wypuszczają żadnych samochodów.
  Pod bramą w dzień i w nocy dyżuruje kilkadziesiąt osób. Chcą mieć pewność, że z zakładów nie zostaną wywiezione żadne maszyny. Udaremnili już wjazd trzem ciężarówkom.

  - Cały czas czekamy na decyzje zarządu - informuje Grzegorz Krzyżanowski, przewodniczący Organizacji Zakładowej NSZZ Solidarność działającej w rawickim Sews. - Chcemy pertraktować z Sumi-tomo.

  Związkowcy domagają się zmiany decyzji o likwidacji zakładów, które zatrudniają 1,2 tysiąca osób. W razie odmowy zażądają, by koncern pokrył koszty efektywnego programu pomocy dla wszystkich zwalnianych pracowników. Będą także walczyć o odszkodowania, bo minimalne odprawy, które wypłaca Sews, to ich zdaniem zdecydowanie za mało.

  Solidarność postawiła ultimatum dyrekcji japońskiego koncernu: decyzje, albo przedłużenie akcji protestacyjnej. Termin upłynął o północy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo