Minister obiecuje euro

  Minister obiecuje euro

  Iza Budzyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na nadmierną biurokrację skarżą się w Wielkopolsce osoby i instytucje starające się o pieniądze z Unii Europejskiej. Skargi dotyczą przeważnie urzędniczej inercji w programach regionalnych.
  Jak temu zapobiec radziła dzisiaj minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska, która uczestniczyła w spotkaniu w auli Kolegium Europejskiego w Gnieźnie.

  Szefowa resortu przypomniała, że w latach 2007-2013 Polska dostanie w sumie 67 miliardów euro, a bardzo dużą rolę w rozdzielaniu tego ogromnego budżetu mają samorządy województw.

  - Głównym adresem dla podmiotów ubiegających się o unijne środki dla małych i średnich firm są programy regionalne, do których rząd się nie wtrąca - zastrzegła minister Elżbieta Bieńkowska. - Jednak mamy sposoby nacisku na samorządy.

  Na razie użyliśmy jednego - rezerwy wykonania, czyli specjalnej nagrody dla tych, którzy najszybciej i najlepiej wydają pieniądze z UE. Pięć województw wykazujących się największą skuteczność dostanie w przyszłym roku dodatkowo od 30 do 180 milionów euro.

  Minister dodała jednak, że unijne dofinansowanie musi się zwrócić, czyli doprowadzić do wygenerowania większego obrotu w firmie lub stworzenia nowych miejsc pracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo