Poznań: Niesłuszna rewizja osobista na zapleczu?

  Poznań: Niesłuszna rewizja osobista na zapleczu?

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwa razy w minionych dniach właściciele sklepów na Nowym Mieście skarżyli się policji na pracowników. Czy słusznie? Jeszcze nie wiadomo. Sprawy nadal są sprawdzane. Wszystko wskazuje jednak na to, że przynajmniej w jednym przypadku zawiniła także pracodawczyni.
  Jedna z oskarżonych o kradzież kobiet niecały rok przepracowała w sklepie. Jakiś czas temu pracodawca zaczął ją podejrzewać, że podbiera pieniądze z kasy.

  Gdy kobieta oświadczyła, że zwalnia się, bo nie odpowiada jej atmosfera w pracy, złożył zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci zaczęli wyjaśniać sprawę. Przejrzeli też zapis monitoringu.

  Jedna z kamer zarejestrowała, jak kobieta wyciąga z kasy 250 złotych (z których 50 złotych miało być jej stałą dniówką).
  Inna kamera nagrała, jak kobieta oddaje pracodawcy 200 złotych. Tymczasem mężczyzna twierdzi, że sprzedawczyni ukradła mu ponad 2 tysiące złotych. Kradzież ma potwierdzać brak rolek z kasy, którą obsługiwała. Mężczyzna obliczył średni utarg, sprawdził, ile pieniędzy było w kasie. Uznał, że brakuje właśnie ponad 2 tysiące złotych. Policja nadal sprawdza, czy w sklepie faktycznie doszło do przestępstwa. Sprzedawczyni nie przyznaje się natomiast do winy.

  Nowomiejscy funkcjonariusze wyjaśniają także inną, bardziej bulwersującą sprawę. Właścicielka innego sklepu stwierdziła, że w kasie brakuje tysiąca złotych. Przypuszczała, że pieniądze wzięła sprzedawczyni. Zamiast jednak od razu wezwać policję, zaprowadziła pracownicę na zaplecze i zamknęła w pomieszczeniu. Gdy chłopak właścicielki pilnował wejścia, kobieta przeszukała ekspedientkę (zrobiła też rewizję osobistą) i jej torebkę. Nic nie znalazła.

  Wreszcie zadzwoniła do komisariatu. Policjanci spisali zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i przesłuchali właścicielkę sklepu. Później zaczęli rozmawiać z ekspedientką. Kobieta nie przyznała się do kradzieży, nie miała przy sobie pieniędzy. Zwolniono ją do domu, nie stawiając zarzutów.

  Zarzuty może jednak usłyszeć jej pracodawczyni. Sprzedawczyni, wychodząc z jednostki, cofnęła się i złożyła wniosek o ściganie właścicielki sklepu. Oskarża ją o pozbawienie wolności i naruszenie nietykalności cielesnej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo