Poznań: Pięć godzin czipowania kejtrów

  Poznań: Pięć godzin czipowania kejtrów

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Około trzystu psów udało się zaczipować podczas pierwszego festynu organizowanego w ramach programu miejskiego "Kejter też poznaniak".
  Na Łęgach Dębińskich od rana widać było, że szykuje się niezwykła impreza. Niemal na każdym skrawku trawnika ustawiono, w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej, tabliczki z wizerunkiem psa i napisem "Sam po sobie nie posprzątam". Tyle samo, ilu poznaniaków, chodziło tu psów. Były małe i duże, "papierowe" i mieszańce, spokojne i bardziej charakterne - wszystkie na smyczach. Najwięcej z nich stało w najdłuższym ogonku w mieście - do namiotu, w którym odbywało się darmowe czipowanie.


  - Lekarz weterynarii, pan Jakub Kozłowski, dokonał około trzystu iniekcji - wszczepień mikroczipów podczas dzisiejszej akcji - poinformowała Marta Maik z poznańskiego Schroniska dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej, po zakończeniu festynu.

  Kejter też poznaniak

  Program miejski, który ma na celu stworzenie sprzyjających warunków dla bytowania psów na terenie Poznania. Ocenia się, że jest ich nawet 30 - 50 tysięcy. Program realizowany jest wielotorowo - od edukacji, informacji, poprzez budowanie psich wybiegów i toalet, darmowe czipowanie, współpracę z zarządcami domów, służbami porządkowymi. "Kejtrowa majówka" rozpoczęła akcję darmowego czipowania miejskich psów. Usługę tę wykonują lekarze w schronisku przy ulicy Bukowskiej. Posiadacze psów mają czas do końca roku na zarejestrowanie swych pupili właśnie w ten sposób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo