Poznań: Wyjątkowa wystawa - egzotyka bez złudzeń

  Poznań: Wyjątkowa wystawa - egzotyka bez złudzeń

  KAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wyjątkową wystawę fotograficzno-plastyczną o życiu Dogonów z Mali (Afryka) można od piątku oglądać w Poznaniu.
  Wystawa "Pokaż mi swój świat - pokaż mi swoją szkołę" jest efektem wdrożenia programu polskiej pomocy zagranicznej MSZ. Biorą w nim udział poznańscy antropolodzy, psycholodzy, archeolodzy i pedagodzy. Na zdjęciach pokazana jest egzotyka bez złudzeń i życie ludzi widzianych oczyma dogońskich dzieci.

  Od roku Polacy pracują ze społecznościami Mali w Afryce. Celem projektu jest dokumentowanie warunków życia, nauki i pracy uczniów oraz nauczycieli szkół wiejskich w Afryce.
  Dzięki temu poszerzona jest wiedza i świadomość społeczeństwa polskiego na temat specyfiki systemów wychowania i edukacji w Afryce oraz rozwija akceptację dla pomocy na rzecz krajów rozwijających się.

  Wystawę zorganizowali studenci Sekcji Afrykanistycznej oraz Studenckie Koło Naukowe Etnologów. Można ją oglądać do 8 czerwca na I piętrze gmachu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Kampusie Morasko, przy ul. Umultowskiej 89 A.

  Wystawa jest elementem poznańskiej edycji XII Festiwalu Nauki i Sztuki.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo