Ląd: Znamy już program Festiwalu Słowian

  Ląd: Znamy już program Festiwalu Słowian

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Miłość, damy i rycerze" pod takim tytułem odbędzie się V Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą.
  6 i 7 czerwca Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, wraz ze Starostwem Powiatowym w Słupcy, zaprasza na wielką zabawę z historią i archeologią.

  Inspiracją dla tej imprezy są dzieje Lądu, ukształtowane przez średniowieczny gród, należący do ważniejszych ośrodków piastowskiej Polski oraz klasztor cystersów, który został założony pod koniec XII wieku.

  Zabawa z historią rozpocznie się w sobotę (6 czerwca). Na ten dzień organizatorzy przygotowali największe atrakcje.

  Będą między innymi turnieje rycerskie, widowiska, wykłady i spotkania. Zainteresowani będą też mogli zobaczyć, jak żyli ludzie przed wiekami. Nie zabraknie też pokazów średniowiecznych walk.
  Zbrojni jeźdźcy ze znanej w całej Polsce "Xiążęcej Drużyny" z Warszawy będą kruszyć między sobą kopie, a zwycięzca tych zmagań odbierze laur z rąk Królowej Turnieju. Wystąpi także zespół Scandicus z Tych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo