Ostrzeszów: Uczennice ukryły

  Ostrzeszów: Uczennice ukryły dziennik w lesie

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dwie kilkunastoletnie uczennice ukradły dziennik klasowy licząc, że dzięki temu uda im się otrzymać promocję do następnej klasy. Do zdarzenia doszło w jednej ze szkół na terenie powiatu ostrzeszowskiego.
  16- i 17-latka dokładnie obmyśliły swój plan działania. Obie udały się razem do sekretariatu szkolnego. Podczas gdy jedna z nich zrobiła zamieszanie zagadując sekretarkę, druga niepostrzeżenie zabrała dziennik lekcyjny z półki i schowała go do torby. Następnie obie dziewczyny udały się do pobliskiego lasu i tam zakopały go w ściółce leśnej.

  Jak później wyjaśniły podczas przesłuchania, były przekonane, że dzięki temu w niepamięć pójdą ich słabe oceny, które nie kwalifikowały ich do promocji do kolejnej klasy.
  Nie wiedziały jednak, że w ich szkole założony jest monitoring. Właśnie dzięki zamontowanej kamerze ustalenie sprawczyń nie stanowiło żadnego problemu. Dziennik został odnaleziony i wrócił na swoje miejsce.

  Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Zebrane materiały przeciwko 16-latce trafią niebawem do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Natomiast przeciwko 17-latce zostanie w najbliższym czasie sporządzony akt oskarżenia, którego przygotowaniem zajmie się Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie.

  Polski kodeks karny przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności lub karę do dwóch lat więzienia dla osoby, która niszczy, uszkadza, ukrywa lub usu-wa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo