Pop: Klika Smolika

  Pop: Klika Smolika

  KOSTA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Występ Andrzeja Smolika zainauguruje Lato na Dziedzińcu Sztuki - cykl otwartych koncertów i projekcji filmowych w Starym Browarze.
  Smolik to postać wyjątkowa wśród polskich producentów nagrań - nie pozostał w cieniu swych zleceniodawców i wykorzystał ich (i krytyków) uznanie do zbudowania własnego projektu muzycznego.
  Jego pierwsza odsłona z 2001 roku wydawała się propozycją dość hermetyczną - można ją określić jako "ambitną muzykę tła".

  Strzałem w dziesiątkę okazało się jednak zaproszenie Artura Rojka i Kasi Nowickiej, za sprawa których piosenki "50 tysięcy 881" i "T.Time" zaczęły funkcjonować na prawach przebojów.

  Podobnie było przy okazji kolejnych płyt, na których znalazły się hity "Kremowa Rewolucja", "Who Told You", "CYE (Close Your Eyes)" czy "U Missing". Można więc dzieła Smolika nazwać muzyką pop - ale koniecznie z zastrzeżeniem, że chodzi o pop z naprawdę wysokiej półki.
  Koncert Smolika będzie pierwszym z sześciu, jakie na najbliższe miesiące przygotowuje Stary Browar.

  W czerwcu usłyszymy grupy June i Micatone, w lipcu Little Dragon i Clara Hill's Folwaves, zaś pod koniec sierpnia cykl podsumuje Sofa.


  Andrzej smolik
  Dziedziniec Sztuki Starego Browaru
  piątek 22.05, godzina 21
  wstęp wolny

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo