Energooszczędne targi w Poznaniu

  Energooszczędne targi w Poznaniu

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jak założyć farmę wiatrową, kolektor słoneczny czy biogazownię? Jakie są najnowsze produkty i technologie służące wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych? Skąd czerpać środki na energetyczne inwestycje? Jakie są perspektywy i kierunki rozwoju energetyki odnawialnej i konwencjonalnej? - odpowiedzi m.in. na takie pytania można usłyszeć na poznańskich targach.
  Do czwartku włącznie energetyczne nowości pokaże około 350 wystawców na Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GREENPOWER i Międzynarodowych Targach Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA.

  Po raz pierwszy w tym roku ekspozycji energetyki konwencjonalnej towarzyszą targi GREENPOWER, poświęcone w całości najnowszym rozwiązaniom z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Wśród 80 wystawców dominują firmy oferujące kolektory słoneczne, kotły, kominki, pelety i pompy ciepła.

  Na zwiedzających w tzw. zielonych pokojach czekają specjaliści od zarządzania energią. Można się od nich dowiedzieć m.in. o perspektywach rozwoju w Polsce branży energii odnawialnej.

  Na targach prezentowane są również najnowsze sposoby oszczędzania wody, prądu i ciepła. Specjaliści odpowiedzą na pytania, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić prądu używając energooszczędnych żarówek, czy plastikowe okna rzeczywiście sprzyjają zatrzymaniu ciepła i jak wpływają na nasze zdrowie oraz, co ciekawe, kiedy oszczędność energii się nie opłaca.

  Eksperci będą też przekonywać do konieczności korzystania z energii atomowej, a jak zapowiadają mają informacje, które przekonają nawet największego sceptyka do budowy reaktorów w naszym kraju.

  Zwiedzający MTP dowiedzą się też, jak założyć farmę wiatrową lub biogazownię, lub jakie są systemy wsparcia i gdzie szukać niezbędnych informacji.

  Najważniejszym wydarzeniem targów GREENPOWER jest pierwszy Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej. W czwartek targi zdominują dyskusje o energii słonecznej. Omówione będą sposoby korzystania z tego darmowego źródła nawet przez pojedyncze gospodarstwa domowe oraz koszt zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Czwartek to też dzień dla dzieci. Na najmłodszych, oprócz widowiskowych wyścigów robotów i zawodów minisumo (pawilon nr 5), zostaną zorganizowane konkursy "Bezpieczniej z prądem" i "Dlaczego świat potrzebuje energii odnawialnej".

  Miłośników nowoczesnych technologii i automatyki na pewno zainteresuje największy w Polsce event robotyczny.
  Poznańskie targi można zwiedzać jeszcze dziś, do godz. 16. Po wcześniejszej rejestracji w holu MTP lub na stronie internetowej www. mtp.pl, można na imprezę wejść bezpłatnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo