Kępno:

  Kępno: Lewy alkohol na sklepowej półce

  MAW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, w jednym ze sklepów monopolowych na terenie miasta zabezpieczyli alkohol, który posiadał nieprawidłowe znaki akcyzy.
  Jak ustalono znaleziony w sklepie towar przeznaczony był do sprzedaży.
  W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli 33 butelki alkoholu z nieprawidłowymi znakami akcyzy oraz 47 odklejonych banderol z wyrobów winiarskich pochodzenia krajowego. Akcję przeprowadzono we wtorek, 19 maja wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kaliszu

  - To kolejna już taka kontrola na naszym terenie - przyznaje oficer prasowy kępińskiej policji, Gabriela Kurzawa.
  - Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej regularnie organizują kontrole wytypowanych sklepów na terenie powiatu kępińskiego, co do których istnieje podejrzenie, iż sprzedawany jest w nich alkohol niewiadomego pochodzenia i papierosy bez akcyzy.

  Tym razem ich podejrzenia okazały się słuszne. Postępowanie w tej sprawie prowadzi cały miejscowa policja. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że właścicielka sklepu odmówiła składania zeznań. Teraz policjanci próbują ustalić źródło pochodzenia alkoholu oraz jaką jego ilość wprowadzono do obrotu. Dodają też, że sprawa jest rozwojowa.

  Za przestępstwo związane z używaniem lub puszczaniem w obieg i nabywaniem znaków akcyzy od osoby nieuprawnionej lub ich usuwaniem z wyrobu akcyzowego w celu ponownego ich użycia grozi kara pozbawienia wolności do roku oraz wysoka grzywna

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo