Mosina: Firma Świtalski & Synowie chce zbudować pływalnię

  Mosina: Firma Świtalski & Synowie chce zbudować pływalnię

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Mosinie powstanie wielofunkcyjny kompleks sportowy o powierzchni niemal 12 tysięcy metrów kwadratowych W jego skład wejdą między innymi: basen, siłownia, kryte boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, a także hala do gry w tenisa.
  Obecnie firma Świtalski & Synowie jest na etapie przygotowywania dokumentacji i gromadzenia pozwoleń. Do końca roku inwestor chciałby zakończyć prace projektowe, a do marca przyszłego roku uzyskać pozwolenie na budowę. Realizację inwestycji firma uzależnia od pozyskania operatora, który zarządzałby obiektem oraz uzyskania korzystnych warunków finansowania.

  Tomasz Jurga, członek zarządu firmy Świtalski & Synowie twierdzi, że obecnie nie wiadomo jak będą się kształtowały ceny biletów wstępu na basen.

  Radnym z gminy Mosina podobały się pierwsze koncepcje kompleksu. Projekt architektoniczny przygotowuje pracownia CDF Architekci z Poznania.

  - Oby inwestorowi udało się w tych niełatwych czasach swój projekt zrealizować - mówi radna Małgorzata Twardowska.

  Niektórzy radni mają wątpliwości czy przedsięwzięcie się powiedzie, ponieważ na terenie gminy ma powstać także boisko w ramach programu Orlik, a także kolejne budowane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu z Funduszy Norweskich.

  - Obydwa te obiekty będą bowiem dostępne dla każdego bezpłatnie - mówi Jan Marciniak, mosiński radny.

  Kolejnym problemem może być dojazd do Mosiny. Samo miasto liczy około dziesięć tysięcy mieszkańców, a gmina ma populację liczącą blisko dwadzieścia tysięcy osób.
  Jak twierdzą fachowcy od zarządzania obiektami sportowymi, żeby pływalnia się samofinansowała, musi ją dziennie odwiedzić około tysiąca osób.

  Korzystającymi z pewnością będą uczniowie mosińskich szkół, za których opłata będzie pochodzić z budżetu gminy. Jak jednak dojadą do Mosiny pozostali klienci?

  Rondo jest w godzinach szczytu kompletnie zakorkowane. Na trasie dojazdowej od strony Poznania jest pięć sygnalizacji świetlnych. Przydałby się więc remont dróg do Mosiny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo