Agro Show w Kąkolewie

  Agro Show w Kąkolewie

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pokazy maszyn rolniczych podczas pracy, najnowsze rozwiązania technologiczne i tysiące zwiedzających. Tak wygląda wystawa "Zielone Agro Show", która w ten weekend odbędzie się w Kąkolewie koło Grodziska.
  Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Jej przedstawiciele zapewniają, że tegoroczna edycja będzie przede wszystkim widowiskowa.

  - Postanowiliśmy zrezygnować z pokazów, które dla wielu rolników były nudne - mówi Renata Arkuszewska, dyrektor PIGMiUR. - W tym roku zaprezentujemy głównie kosiarki i prasy. Chcemy również zorganizować zawody w zwijaniu beli siana o największej gęstości - mówi organizatorka.

  Wędrująca po Polsce wystawa nastawiona jest na regiony, gdzie przeważają producenci bydła i mleka.

  Po sześciu latach znowu odbywa się w Wielkopolsce. Przyjazd na tegoroczną edycję zadeklarowało już ponad 120 wystawców. Powierzchnia, na której się ona odbędzie to 12 tys. metrów kwadratowych na ekspozycję i ponad 15 hektarów pola pokazowego. Dzisiaj organizatorzy rozpoczęli przygotowanie terenu. Jak twierdzą jedyne, co może stanąć im na przeszkodzie to niekorzystna pogoda. W razie deszczu bowiem frekwencja będzie gorsza.

  - Jak jest zła pogoda, to przyjeżdżają głównie zainteresowani z branży. Mniej jest drobnych rolników - mówi dyrektor Arkuszewska. Uzupełnieniem wystawy będą seminaria tematyczne, w czasie których rolnicy będą się mogli dowiedzieć m.in., z jakich źródeł pozyskiwać pieniądze na modernizację. Ekspozycja to okazja dla rolników, aby w jednym miejscu zobaczyć, porównać i wybrać najlepszą spośród dostępnych na światowych rynkach maszyn.

  Jak co roku wstęp na wystawę i wjazd na parkingi są bezpłatne. Dodatkowo każdy gość otrzyma darmowy katalog.

  Izba dofinansowuje przejazd grup organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gminy, izby rolnicze oraz szkoły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo