Moc jednej parafki

  Moc jednej parafki

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeden urzędniczy podpis zrujnował życie trójki ludzi, bo o nadziejach dawno nie można mówić.
  Niemożliwe? Owszem. A wszystko w wykonaniu urzędników celnych z Leszna . W majestacie prawa najpierw stwierdzili, że milion zł podatku się należy, by za kilka miesięcy zdanie zmienić. Zapobiegliwie za trafną decyzję przyjęto tę pierwszą.

  Niewiarygodne? A jednak, bo jak "poza protokołem" wyjaśnił przedstawiciel celników - różni urzędnicy, różne dostrzegają błędy. Na myśl przychodzi powiedzenie "daj mi człowieka, a paragraf się znajdzie". Na próżno było pisać odwołania, skargi, pytania - urzędnicza decyzja z natury jest nieodwołalna.

  W "przyjaznym państwie" staje się normą, żeby kogokolwiek wzruszyć i zmusić do refleksji, potrzeba spektakularnych głodówek, przywiązywania się łańcuchami, manifestacji i, palenia opon... W urzędach ciągle panuje mistyczne przekonanie, że urzędnik ma chronić państwo przed złym obywatelem, który tylko szuka, gdzie tu ojczyznę okraść.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo