Poznań: Laboratorium na wysypisku śmieci

  Poznań: Laboratorium na wysypisku śmieci

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nowoczesne laboratorium energii odnawialnej będzie można zobaczyć na użytkowanym przez Poznań składowisku odpadów w Suchym Lesie.
  Od kilku lat wiadomo, że odnawialne źródła energii będą odgrywać coraz większą rolę w gospodarce energetycznej. Klasyczne surowce, z których powstaje energia (takie jak węgiel, gaz czy ropa) w niedalekiej perspektywie czasowej wyczerpią się (a poza tym korzystanie z nich zanieczyszcza środowisko).

  Poznań od wielu lat propaguje przyjazne środowisku naturalne źródła energii. Na składowisku w Suchym Lesie od 1996 roku funkcjonuje instalacja do unieszkodliwiania biogazu i wytwarzania energii.

  Teraz utworzono tam laboratorium energii odnawialnej, wyposażone m.in. w dwa rodzaje wiatraków, urządzenia przedstawiające edukacyjne doświadczenia czy instalację do unieszkodliwiania biogazu i wytwarzania energii.

  Do laboratorium mogą się wybrać w czerwcu grupy uczniów i studentów. Można tam także przeprowadzić zajęcia edukacyjne.

  Zapisy są przyjmowane na adres mailowy: dominikan@odpady.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem 061 811 96 67.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo