Koszty do zwrotu

  Koszty do zwrotu

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Choć od upadku PRL mija właśnie dwadzieścia lat, to patronami naszych ulic są komunistyczni "bohaterowie", a generał "co się kulom nie kłaniał", ma w Poznaniu okazały pomnik.
  Uważam to za skandal, ale rozumiem sprzeciw mieszkańców kontrowersyjnych ulic, którzy są przerażeni kosztami wymiany wszelkich dokumentów, jakie pociąga za sobą zmiana nazwy.

  Niestety, w Polsce koszty administracyjnych zmian zawsze przerzuca się na obywatela. Przypomnę tylko obowiązkową wymianę dowodów osobistych, za którą każdy z nas musiał płacić z własnej kieszeni. Teraz jest podobnie.

  Za wymianę prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy firmowych pieczątek każe się płacić mieszkańcowi osiedla 40-lecia PRL. Nie dziwię się zatem, że taki człowiek w nosie ma wszelkie apele prezesa IPN.

  Jeśli ma wydać kilkaset złotych na piękną nazwę w papierach, to woli za patrona działacza, co wyrabiał w PRL-u 400 procent normy. Dlatego uważam, że to państwo powinno pokryć wszelkie koszty związane ze zmianą nazewnictwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skandal

  bundys (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

  Skandalem jest zajmowanie się takimi pierdołami. A tak nawiasem to jest to część naszej historii, czy to się komuś podoba czy nie, można do niej mieć różny stosunek, ale nie można jej wymazywać, z...rozwiń całość

  Skandalem jest zajmowanie się takimi pierdołami. A tak nawiasem to jest to część naszej historii, czy to się komuś podoba czy nie, można do niej mieć różny stosunek, ale nie można jej wymazywać, z kart, radzę poczytać Jasienicę. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo