Leszno: Proponował egzaminatorowi 250 zł, proces zacznie się...

  Leszno: Proponował egzaminatorowi 250 zł, proces zacznie się od nowa

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Proces przed sądem w Lesznie w sprawie Krzysztofa S., którego prokuratura oskarża o wręczenie 250 zł łapówki podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii D, rozpocznie się od nowa. Sędzia, który do tej pory prowadził rozprawę został bowiem wykluczony z uwagi na uzasadnione podejrzenie braku bezstronności.
  Krzysztof S. pochodzi z powiatu wschowskiego. W styczniu po raz czwarty zdawał egzamin, by móc prowadzić autobus. Miał zapewnioną pracę w PKS i potrzebował już tylko dokumentu, którego nie udawało mu się do tej pory zdobyć. Prokuratura nie ma wątpliwości, że mężczyzna był zdeterminowany i chciał za wszelką cenę dostać prawo jazdy. Egzaminator nie przyjął jednak oferowanych 250 zł i zawiadomił o sprawie przełożonych, a ci wezwali policję.

  Krzysztof S. nie przyznaje się do winy i przekonuje, że doszło do nieporozumienia. Oskarżał też policję i pracowników leszczyńskiego WORD.

  Wniosek o wykluczenie prowadzącego sprawę sędziego Zygmunta Przytulskiego złożyła Joanna Nowakowska, adwokat oskarżonego. Przekonywała, że od poprzedniej rozprawy zachowywał się on stronniczo, czemu dał wyraz komentarzami do wyjaśnień składanych przez Krzysztofa S.

  - W trakcie zeznań mojego klienta sędzia raczył dzielić się z audytorium swoimi przemyśleniami, które wyraźnie sugerowały stanowisko sądu co do sprawstwa i winy oskarżonego - uzasadniała Nowakowska.

  Wniosek został rozpatrzony przez sędziego Tomasza Momota, który na niejawnym posiedzeniu podjął decyzję o wyłączeniu Zygmunta Przytulskiego. Oznacza to, że proces rozpocznie się od nowa. Jeszcze raz zeznawać będą wszyscy świadkowie i oskarżony. Nowego terminu rozprawy i składu orzekającego jeszcze nie wyznaczono.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo