Poznań - Dyskutowali o szkole bez przemocy

  Poznań - Dyskutowali o szkole bez przemocy

  KS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Około stu nauczycieli dyskutowało w Poznaniu o przejawach przemocy w szkole i współpracy z samorządami.
  Spotkanie odbyło się w ramach programu "Szkoła bez przemocy". Jego uczestnicy wzięli też udział w warsztatach, podczas których można było się nauczyć, jak zwalczać agresję.

  Szkolenia poprowadzili trenerzy z organizacji pozarządowych, współpracujący z programem. - Z diagnozy szkolnej wynika, że spadł nieco poziom przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach, a także liczba przejawów agresji uczniów wobec nauczycieli - poinformował Jarosław Hermann, koordynator programu. Wszyscy byli jednak zgodni, że nadal trzeba ograniczać negatywne zjawiska, że najgorsze, co można zrobić, to "zamiatać problemy pod dywan".

  - W Poznaniu prowadzony jest, pilotażowo w 20 gimnazjach, program "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy" - zaznaczył Krzysztof Skrzypinski, szef komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Rady Miasta Poznania. - Udało nam się skłonić do współpracy rodziców, oswoić wszystkich z tym, że w szkołach może być policjant z psem wyszkolonym do odnajdywania narkotyków. Można działać, o ile są do tego chęci - podkreślił Skrzypinski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo