Chodzież: Zdemaskowali Paprykarza, autora kłamliwych...

  Chodzież: Zdemaskowali Paprykarza, autora kłamliwych artykułów o Ćwiąkalskim

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Największy w tym roku skandal medialny w Polsce, którego ofiarą padł były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ćwiąkalski, ma swój ciąg dalszy w Prokuraturze Rejonowej w Chodzieży. To właśnie ona prowadzi postępowanie w sprawie pilskiego dziennikarza ukrywającego się pod pseudonimem Marek Paprykarz, współautora kłamliwych artykułów w tygodniku "NIE".
  Kiedy gazeta musiała zapłacić 270 tys. złotych tytułem zadośćuczynienia oraz pokryć koszt przeprosin na łamach ogólnopolskich dzienników, złożyła przeciwko niemu doniesienie. Teraz prokuratura bada, czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa.

  Szefowie "NIE" zarzucają swojemu byłemu już współpracownikowi wyłudzenie wynagrodzenia za kłamliwe artykuły oraz sfabrykowanie fałszywych dowodów, które mogły doprowadzić do postawienia zarzutów byłemu ministrowi. Tymczasem redakcja "Tygodnika Nowego" ujawniła tożsamość Paprykarza - to były już ich współpracownik, Waldemar T. Piątek. A w zdemaskowaniu go pomogli dziennikarze Polsatu, którzy dotarli do nagrań rozmów i zapisów z kamer z siedziby redakcji "NIE".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo